Iranian Agriculture News Agency

مشاور وزیر جهاد کشاورزی:

سند جامع کشاورزی قراردادی محصولات گلخانه ای کشور در شیراز رونمایی شد تا نخستین گام جدی برای تجاری سازی فعالیت کشاورزان و گلخانه داران برداشته شود.

تغییر کشاورزی از فرآیند معیشت محور به تجاری

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مسئول طرح‌های ویژه معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در آیین رونمایی از سند مذکور گفت: بر اساس "سند جامع کشاورزی قراردادی"  رویکرد کشاورزی از فرآیند معیشت محور به سمت کشاورزی قراردادی تغییر می کند.

شاهین رستم پور با بیان اینکه رویکردهای کشاورزی در جهان امروز تغییر کرده و محصولات کشاورزی بر مبنای قرارداد و نیاز بازار تولید می شود، اظهار کرد: از مشکلاتی که در زمینه کشاورزی در کشور ما وجود دارد کشت محصولات  بدون برنامه ریزی و توجه به نیاز بازار است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه تولید در شرایط کنونی هزینه و فشار زیادی به تولید کننده وارد می کند، بیان کرد: بر این اساس باید تمام تلاش خود را به کار ببریم که تولیدات بازار محور داشته باشیم.

رستم پور تاکید کرد: سند تلاش می‌شود کشاورز به شکل راهبری و هدایت شود که به جای اینکه با خود بگوید امسال چه بکارم، با آگاهی از نیاز بازار، توان تصمیم گیری و برنامه ریزی داشته باشد و بر این اساس این نیاز،  محصول خود را کشت و از طریق خریدار با زنجیره های تولید به بازار مصرف عرضه کند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید