Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: 36 هزار متر مربع تغییر غیر مجاز اراضی زراعی و باغی آزاد و به چرخه کشاورزی بازگشت.

تخریب ساخت و ساز غیرمجاز در کازرون

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حمید رشیدی با بیان اینکه هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان با حکم قضایی تخریب می ‌شود، اظهار کرد: 6 مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی شامل دیوارکشی، بنای غیرمجاز و محوطه سازی در روستاهای دریس، جدس و تنگ چوگان شهرستان کازرون تخریب و اعاده به وضع سابق گردید.

به گفته وی؛ این تخریب در راستای اجرای احکام قطعی دادگاه و با دستور دادستان در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، با حضور نماینده دادستان، نیروی انتظامی و کارشناسان اداره امور اراضی انجام شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: تخریب و تغییر کاربری اراضی کشاورزی بر منابع پایه در کشاورزی خصوصا آب و خاک خسارت های جبران ناپذیر وارد می کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: از عموم مردم و شهروندان به‌ویژه روستاییان و کشاورزان سختکوش درخواست می‌شود اگر قصد احداث بنا یا دیوار کشی اراضی زارعی و باغی خود را دارند، حتما قبل از هرگونه اقدامی، از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی (131) و یا با مراجعه به مدیریت یا مراکز جهاد کشاورزی شهرستان مشاوره نموده و برای دریافت مجوز اقدام نمایند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید