Iranian Agriculture News Agency

به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) دیروز پس از اقامه نماز ظهر و عصرپیکر شهید گمنام در محل ساختمان شماره یک سازمان جهاد کشاورزی استان فارس مورد استقبال کارکنان این سازمان قرار گرفت و پس از نوحه سرایی و سینه زنی کارکنان این سازمان تشییع و به سوی خانه ابدیش بدرقه شد.

تشییع شهید گمنام در جهادکشاورزی فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، در این مراسم پس از تشییع پیکر این شهید با پروتکل های مربوطه و رعایت فاصله اجتماعی سید محسن قائمی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در این سازمان دقایقی را به ایراد سخن پرداخت و گفت:  امیدوارم خداوند تبارک و تعالی با تأسی به این شهداء و این که این عزیزان جان خود را که عزیزترین نعمت در اختیارشان بود در راه ما دادند؛ به ویژه شهداییک که گمنامند و جز خدای متعال کسی آن ها را نمی تواند تشخیص دهد و البته آنقدر ماجورند که خدای تبارک و تعالی در آخرت حقشان را محفوظ نگه می دارد.

وی افزود: حضور این شهداء هر از گاهی در کشور اسلامی ماقطعا تلنگری به همه ما هست که اگر الان ما در کمال آسایش و آرامش نشسته ایم در محل کارمان و خیالمان هم راحت است که همسر و فرزندان و بستگانمان درمنزل و خیابان در کمال امنیت هستند به خاطر وجود این شهداست و مستمر هم ادامه دارد و این یک موهبت است برای نظام مقدس اسلامی که هر از گاهی با آمدن شهداء گمنام، شهداء مدافع حرم، شهداء امنیت وشهداء سلامت تلنگری به ما وارد می شود و بیانگر این است که خون این شهداء استمرار داردو پیامش هم برای ما پیام حضرت زهرا(س) است.

او گفت: بی بی دو عالم فاطمه زهرا سلام الله علیها واقعاً اول مظلومه عالم بود، همان طور که شوهرش اول مظلومه تاریخ بود.  با این وجود که حضرت زهرا سلام الله علیها دختر فخرانبیا بود تا زمانی که پدر بود در سایه بودن پدر آن عزت ظاهری و باطنی را داشت و همه ازفاطمه به عنوان  سرمایه پدر یاد می‌کردند ولی متاسفانه بعد از وفات پیامبر گرامی اسلام حق حضرت زهرا، صدیقه کبری به تمامی پایمال شد، سهم الارثش را غصب کردند، در دفاع از ولایت کمرش را شکاندند و فرزندش را سقط کردند.

 قائمی با اشاره به اینکه  فاطمه که بود؟ اظهار کرد: او خصوصیات فراوانی دارد ولی از خصوصیات خاص حضرت زهرا سلام الله علیها،که شاید خیلی از ما ندانیم این است که  فاطمه زهرا، نورش را خداوند تبارک و تعالی از نور خودش آفرید یعنی قبل از این که خدای  تبارک و تعالی حضرت آدم را بیافریند نور حضرت زهرا را آفریده بود، چون از نور خودش بود و اول بود. حضرت زهرا ازدواجش آسمانی بود.خداوند به  پیامبر گرامی اسلام فرمودند اگر علی به دنیا نمی آمد هم شانی برای حضرت زهرا نبود و چه چیزی از این بالاتر.

او گفت: مهریه حضرت زهرا خمس زمین است یعنی یک پنجم زمین، و در روایات داریم که اگر کسی در زمین قدم بردارد ولی کینه فاطمه زهرا سلام الله علیها و اولاد معصوم و شوهرش را داشته باشد تا آخرت به حرام حرکت کرده؛ چه شان و منزلتی بالاتر از این و از همه این ها مهمتر عصمت حضرت زهرا هست که تنها زن معصوم در همه ائمه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهاست.

قائمی با تاکید بر اینکه هیچ کس در دفاع از ولایت به پای حضرت زهرا نرسیده است گفت: حضرت زهرا(س) هم مدافع ولایت بود و هم از ولایت حمایت می کرد و نکته دوم خیلی مهم است چرا که ما می گوییم مدافع ولایتیم ولی در دفاع و حمایت از ولایتباید بدون این که ولی بخواهد کمک کرد، چنانکه حضرت زهرا  زمانی به داده ولایتش( شوهرش)  رسید که کسی از او نخواسته بود و پس از رحلت رسول اکرم تنها صدایی که در حق حضرت علی(ع) بلند می شد صدای فاطمه زهرا(س) بودو درس در میان بودن؛ در وقت لازم را به ما داده است.

وی گفت: ما در شرایط خاصی هستیم وهمه وظیفه داریم به نظام اسلامی و به مردممان خدمت کمک کنیم. باید مقداری زندگی حضرت زهرا(س) و ائمه معصوم را مطالعه کنیم و اخلاق را سرمنشاء حرکت خودمان در زندگی شخصی ،در محل کارمان و در جامعه مان  قرار دهیم  و سعی کنیم اخلاق نبوی، اخلاق علوی و اخلاق فاطمی داشته باشیم و اگر نداشته باشیم یعنی ما مرید واقعی نیستیم و باید در خودمان تجدید نظر کنیم.

قائمی افزود: اینگونه مناسبت ها و مراسم ها اگر پیامی برای ما داشته باشد ارزشمند است و آن پیام ائمه اطهار و حضرت زهرا سلام الله علیها است که در میدان باشیم، به وقت عمل کنیم، متوجه موضوع باشیم و البته نهایت همه کارهای ما باید در راه خدمت به خلق باشد چون رضایت خدا در راه خدمت به خلق است.

در این مراسم که به همت حوزه نمایندگی ولی فقیه، امور ایثارگران و هیات شهدای سنگر سازان بی سنگر سازمان جهاد کشاورزی استان فارس برگزار شده بود حسین پژمان رئیس این سازمان، معاونین، مدیران و جمعی از کارکنان این سازمان حضور داشتند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید