Iranian Agriculture News Agency

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان نی ریز از تلف شدن 115 رأس گوسفند بر اثر بیماری «لپتوسپیروز» در این شهرستان خبر داد و گفت:پس از اعلام گزارش موضوع مبنی بر تلف شدن این دام ها در یک دامداری واقع در روستای عباس‌آباد دوم بخش مرکزی شهرستان نی ریز ، بلافاصله اکیپ دامپزشکی شهرستان و کارشناس اداره کل به محل اعزام شده و به بررسی میدانی و نمونه‌برداری از اجزاء داخلی دام های تلف شده و ارسال به آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی فارس اقدام کردند.

تلف شدن 115 رأس گوسفند در نی‌ریز

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حمیدرضا ممتازیان تصریح کرد: لاشه دام ها با رعایت مسائل بهداشتی دفن و معدوم سازی شدند و توصیه های لازم نیز به دامداران به منظور ضد عفونی کردن کامل محل نگهداری دام و محیط پیرامون ارائه شد.

وی با اشاره به برداشت نمونه و ارسال به آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی استان به منظور تعیین علت دقیق حادثه، ابراز کرد: برابر اعلام نظر نهایی کارشناسان آزمایشگاه مرکزی و با توجه به نتیجه آزمایشات علت تلف شدن دام ها، بیماری لپتوسپیروز بوده است.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان نی ریز افزود: بیماری لپتوسپیروز یک بیماری مشترک بین انسان و دام است که بر اثر تماس مستقیم و یا غیرمستقیم انسان یا دام با آب، خاک، جوندگان یا غذای آلوده شده حیوانات مبتلا منتقل می‌شود.

ممتازیان با بیان اینکه تب بالا و بی اشتهایی، کم خونی و زردی از علائم بیماری لپتوسپیروز است، اظهار کرد: موضوع به مرکز بهداشت شهرستان به منظور پایش بیماری در جمعیت انسانی اعلام شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید