Iranian Agriculture News Agency

مسئول حوزه نمایندگی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس؛

مسئول حوزه نمایندگی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: مدیر باید اخلاق‌مدار باشد که این شاخص ارزیابی در مدیریت اسلامی است و اگر مسئولیت بر پایه اخلاق باشد هیچ وقت دچار مشکل و تزلزل نمی شویم.

مدیر باید اخلاق مدار باشد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، سید محسن قائمی در نشست با مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های استان فارس با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) فرمودند: به راستی که من مبعوث شدم تا شرافت‌های اخلاقی را کامل و تمام کنم [و به مردم بیاموزم]، ابراز کرد: مدیریت وقتی بر پایه اخلاق باشد در مجموعه تحت امر، فراگیر می شود.

به گفته وی؛ مدیر باید با ایجاد ارتباط صمیمانه بر دل و قلب مجموعه خود حکومت کند.

مسئول حوزه نمایندگی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس افزود: مدیر باید خلاق، علم محور و دانش پیرو باشد و با فکر نو چالش های پیش رو را برطرف کند.

او؛ روزمره گی را یکی از آفت های مدیریت دانست و افزود: "مدیریت خلاقانه" راه حلی برای این مشکل و باعث ایجاد نشاط و پیشرفت در مجموعه است از این رو مدیر باید ایده پرداز باشد.

وی؛ از مدیران خواست تا با حضور میدانی مسائل و مشکلات را از نزدیک و در عرصه بررسی کنند.

مسئول حوزه نمایندگی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس؛ شاه کلید کسب موفقیت را در هر مسئولیتی به خصوص مدیریت، اهتمام به نماز اول وقت دانست و مدیران را به این امر توصیه کرد چرا که باعث ایجاد اعتماد بیشتر ذی نفعان به مدیر و به امر به معروف می شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید