Iranian Agriculture News Agency

معاون جهاد کشاورزی فارس خبر داد:

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از رتبه دوم این استان در صدور کشاورز کارت در کشور خبر داد و گفت: کشاورز کارت راهکاری برای تامین نقدینگی و اطمینان از کیفیت کود و سم است.

فارس دارای رتبه دوم در صدور کشاورز کارت

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، جعفر صبوری پور تصریح کرد: در سال زراعی جاری تاکنون بیش از 9 هزار هکتار از این محصولات تحت پوشش قرار دارد و سال گذشته تا این تاریخ حدود 7800  هکتار از این محصولات بیمه شده بود.

به گفته وی؛ بیمه محصولات کشاورزی از اهرم‌های حمایت دولت از بخش کشاورزی است که به ایجاد اطمینان و کاهش و انتقال ریسک و خسارت از بهره‌برداران در زمان بروز عوامل خطر کمک می کند.

صبوری پور با بیان اینکه در این راستا ۷۰ درصد تعرفه بیمه توسط دولت به صندوق صندوق بیمه کشاورزی پرداخت می‌شود، ابراز کرد: صرفاً ۳۰ درصد از طرح توسط کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی پرداخت می شود.

 او با اشاره به اینکه بیمه محصولات کشاورزی تنها راه حمایت دولت از خسارت‌های بخش کشاورزی است، اظهار کرد: صندوق بیمه نیز با تنوع بخشی به تعرفه ها مکانیزه کردن فرایند بیمه پذیر و استانی شدن بخش عمده ای از غرامت ها در راستای حمایت از بهره‌برداری اقدام کرده است

صبوری پور تاکید کرد: می طلبد بهره‌برداران بخش کشاورزی ضمن استقبال از بیمه محصولات، زمینه کاهش ریسک و انتقال آن به پوشش بیمه ای را فراهم و در صورت بروز خسارت از غرامت های پرداختی و در صورت عدم بروز از تخفیف های سال های بعد بهره مند شوند.

به گفته معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس؛ با توسعه بیمه محصولات کشاورزی و استقبال کشاورزان هر شهرستان از این صندوق حمایتی، ضریب ریسک آن شهرستان کاهش یافته و نرخ تعرفه های بیمه ای در سال بعد همان شهرستان از حمایت های بیشتر دولت بهره‌مند خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید