Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهاد کشاورزی فارس:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: از امروز تولید و عرضه مرغ، مازاد بر نیاز مصرف کنندگان خواهد بود از این رو قیمت مرغ روزانه کاهش پیدا می کند.

پیش‌بینی کاهش قیمت مرغ در بازار

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، محمد مهدی قاسمی روز شنبه هشتم آذرماه با اشاره به اینکه گوشت مرغی که به دست مصرف کننده می رسد تولید 45 روز قبل است، تصریح کرد: کمبود جوجه و جوجه ریزی مربوط به محدوده زمانی یک هفته ای بود ولی چون دهه قبل و بعد از آن میزان جوجه ریزی بیشتر بوده، جبران این کسری شده است.

این مقام مسئول ابراز کرد: مرغ منجمد تولید استان فارس نیز به صورت نامحدود و به قیمت کیلویی 15 هزار تومان در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

به گفته قاسمی؛ مرغ منجمد متعلق به سه الی چهار ماه قبل است که با روش های استاندارد منجمد و ذخیره سازی شده است و در فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف کارگری و کارمندی و در بعضی از  نقاط  با کامیون یخچالدار  توزیع می شود.

وی افزود: در صورت تقاضای سایر واحدهای صنفی مرغ منجمد در اختیارشان قرار می گیرد تا با نظارت سازمان صمت به دست مصرف کننده برسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه صنعت مرغداری یک صنعت مونتاژ است، گفت: نهاده های ذرت و کنجاله سویا از خارج کشور تامین می شود که با توجه به شرایط تحریمی کشور و عدم امکان تامین ارز در زمان مناسب، نهاده به میزان مشخص و در زمان مقرر به دست مرغدار نرسید.

قاسمی اضافه کرد: بالاتر از 60 درصد نهاده ها تامین شده و مرغدار ناگزیر به تهیه مابقی نهاده ها از بازار آزاد است از این رو تفاوت قیمتی ایجاد می شود که در کارگروه تنظیم بازار محاسبه شده و به استحضار تولیدکنندگان،اتحادیه مرغداران، کشتارگاه ها و زنجیره های تولید رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تاکید کرد: صادرات مرغ ممنوع است و در حال حاضر صادراتی در این زمینه در کشور انجام نمی شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید