Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهاد کشاورزی فارس:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: تشکیل زنجیره تولید علاوه بر افزایش بهره وری، نظام مند کردن رفتار و ساختار پیدا کردن کشاورزی را به دنبال دارد.

ایجاد ساختار در بخش کشاورزی با تشکیل زنجیره تولید

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، محمد مهدی قاسمی در بازدید نماینده ولی فقیه در استان فارس از مجتمع کشت و صنعت گیاهان دارویی اسپاید رایمون با اشاره به اینکه مهمترین مزیت این مجموعه زنجیره بودن است، تصریح کرد: در اسپاید رایمون از قبل از تولید یعنی آموزش تولید کنندگان ، ظرفیت سنجی، در اختیار قرار دادن نهاده های تولید، فرآوری محصول تا عرضه محصولات با برند خاص صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه در مجموعه اسپاید رایمون در حوزه تولید و کارخانه؛ اقدامات خاص و نوآوری هایی زیادی صورت گرفته، افزود:  امیدوارم روزی برسد که ده ها اسپاید رایمون در استان فارس شکل بگیرد.

این مقام مسئول، تولید گیاهان دارویی و  پرورش زنبور عسل را دو اقدام موثر مجتمع مذکور در اشتغال زایی دانست و گفت: کاشت و فرآوری گیاهان دارویی یک کسب و کار ارزشمند است چرا که پیش از این گیاهان دارویی به صورت طبیعی در مراتع و منابع ملی خودرو بوده است.

قاسمی با بیان اینکه اگرچه از دیر باز استان فارس یکی از مراکز تجارت گیاهان دارویی بوده است، تصریح کرد: در حال حاضر ، سطح زیر کشت زراعی گیاهان دارویی هفت هزار هکتار است و قابلیت توسعه زیادی دارد اما توسعه گیاهان دارویی مشروط به تشکیل زنجیره و ایجاد زمینه فرآوری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اظهار کرد: این استان فضای بسیار بزرگی برای توسعه صنعت زنبورداری دارد نه فقط برای عسل بلکه 150 برابر ارزش عسل، ارزش گرده افشانی است که توسط زنبور در باغ ها صورت می گیرد.

قاسمی بیان کرد: استان فارس 15 درصد ظرفیت باغ های کشور ، 18 درصد جنگل های کشور را دارد از این رو صنعت زنبورداری جای گسترش و توسعه دارد.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید