Iranian Agriculture News Agency

در نخستین مرحله از اعطای کشاورز کارت؛

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با اشاره به آغاز طرح صدور کشاورز کارت گفت: در اولین مرحله از اعطای این کارت ها مبلغ دو میلیارد و 908 میلیون ریال در قالب تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان کلزا کار این شهرستان اختصاص یافته است.

تخصیص نزدیک به 3 میلیارد ریال به کلزا کاران قیروکارزین

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مهدی همتی با بیان اینکه کشاورز کارت به منظور حمایت از تولید سه محصول راهبردی کلزا، گندم و جو اجرایی شده است، تصریح کرد: با توجه به اولویت کلزا کاران و کشاورزان مجری طرح گندم بنیان، در اولین مرحله 27 نفر واجد شرایط معرفی شده اند.

این مقام مسئول اظهار کرد: در اجرای این طرح به هر هکتار از کشت های راهبردی 20 میلیون ریال تسهیلات با نرخ 12 درصد تعلق می گیرد و اولویت دریافت برای کشاورزان خرده مالک زیر پنج هکتار است اما زارعین تا سقف ده هکتار نیز شامل می شوند.

به گفته وی؛ سقف اعتبار این تسهیلات برای هر مشمول 200 میلیون ریال است که به منظور اخذ آن کشت قطعی باید انجام و اطلاعات کشاورز در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی ثبت شده باشد.

همتی ابراز کرد: با استفاده از این کارت، کشاورزان مجاز به خرید کود و سم مورد نیاز کشت خود از فروشگاه های کارگزاران شرکت خدمات حمایتی هستند و امکان جابجایی وجوه این کارت ها به دیگر حساب ها و کارت ها میسر نیست.

او با بیان اینکه این تسهیلات حداکثر یکساله و باز پرداخت آن متناسب با زمان برداشت محصول است، افزود: کشاورز کارت در بانک کشاورزی پس از اخذ تضامین از کشاورز حداکثر در مدت سه روز کاری به متقاضیان اعطا خواهد شد؛ لازم به ذکر است مشتریان دارای پرونده هلی اجرایی مشمول دریافت تسهیلات کشاورز کارت نیستند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید