Iranian Agriculture News Agency

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: تسهیلات جدید بانک کشاورزی در قالب کشاورز کارت به زودی به تولیدکنندگان محصولات استراتژیک پرداخت خواهد شد.

کشاورزان دارای کشاورز کارت؛ نهاده‌ها را با قیمت مصوب دریافت خواهند کرد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، جعفر صبوری پور تصریح کرد:  این طرح شامل محصولات گندم، جو و دانه‌های روغنی می‌شود و  برای تامین نهاده های کشاورزی به ویژه خرید کود و  سموم دفع آفات نباتی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

وی افزود: کشاورز کارت از جمله کارت های خرید است که از سوی بانک کشاورزی ارائه گردیده و  به ازاء هر هکتار، مبلغ دو میلیون تومان و در مجموع تا سقف  ۲۰ میلیون تومان  با سود تسهیلات  ۱۲ درصد، حداکثر یکساله  به کشاورزان پرداخت می شود.

به گفته وی؛ کشاورزان دارای کشاورز کارت پس از برداشت و فروش محصول می توانند نسبت به تسویه تسهیلات اقدام نمایند و در این شیوه مساعدت در اخذ تضامین با اولویت تضمین سایر کشاورزان لحاظ شده است.

او اظهار کرد:  سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اطلاعات کشاورزان را از طریق سامانه سیتا در اختیار بانک کشاورزی قرار می دهد و پس از صدور کشاورز کارت امکان خرید نهاده های کشاورزی از بیش از ۴۲۰ فروشگاه مجاز مورد تایید شرکت خدمات حمایتی برای کشاورزان در سراسر استان فراهم  می‌شود.

صبوری پور ابراز کرد:  این طرح از اواخر  آبان ماه آغاز خواهد شد و در مرحله بعد  اجرای این طرح،  سایر محصولات کشاورزی نیز تحت پوشش این تسهیلات قرار خواهند گرفت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید