Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره فناوری های مکانیزه جهاد کشاورزی فارس:

رئیس اداره فناوری های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از ابلاغ دو هزارهکتار کشت بر روی پشته های بلند به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت در حوزه ی زراعت های زمستانه در این شهرستان خبرداد.

کشت شتوی در مرودشت با اولویت کشت بر روی پشته های بلند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، علیرضا پرویزی رئیس اداره فناوری های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در کمیته شتوی شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه این شهرستان قطب تولید گندم استان است، تصریح کرد: انتظار می‌رود با توجه به زود پذیری کشاورزان سطح زیادی به کشت بر روی پشته اختصاص یابد.

 وی با بیان اینکه هفت دستگاه کشت بر روی پشته برای شهرستان مرودشت در نظر گرفته شده است، افزود:  کشت گندم به زودی در این منطقه آغاز می شود درصورت نیاز به  تعداد بیشتری از این دستگاه با اطلاع رسانی به موقع فراهم خواهد شد.

پرویزی با بیان اینکه مرودشت در جذب اعتبارات مکانیزاسیون و تامین کمباین و سایر ادوات کمک بزرگی به استان می کند، اظهار کرد: این شهرستان با جذب  ۲۸.۸ اعتبارات مکانیزاسیون کل استان؛ مقام اول را در این زمینه دارد.

این مقام مسئول از شهرستان مرودشت به دلیل دارا بودن کشاورزان پیشرو به عنوان جایگاه مناسبی برای اجرای طرح های ملی از جمله گندم بنیان یاد و خاطر نشان کرد: انتظار می رود طرح گندم بنیان از پلاتفرم اصلی خارج و نتایج طرح به سایر مزارع تعمیم داده شود.

رئیس اداره فناوری های مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ضمن تشکر از تلاش های مسئولین پهنه ها از همه کسانی که در جهت تحقق اهداف مکانیزاسیون در این شهرستان  تلاش می کنند قدردانی کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید