Iranian Agriculture News Agency

رئیس دفتر محیط زیست و سلامت غذا در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: صاحبان صنایع بخش کشاورزی به منظور شرکت در همایش صنایع سبز در سامانه http://iranemp.ir ثبت نام کنند.

برگزاری همایش صنایع سبز با هدف ایجاد نگرش زیست محیطی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، محمد مهدی غیاثی با بیان اینکه مهلت ثبت نام در جشنواره تا سی ام آبان ماه است، تصریح کرد: هدف از برپایی همایش صنایع سبز، ایجاد نگرش زیست محیطی در میان صاحبان صنایع، ارتقاء و گسترش فرهنگ زیست محیطی و ایجاد فضای تبادل تجربیات و دستاوردهای زیست محیطی بین صاحبان صنایع است.

وی؛ معیارهای انتخاب صنایع سبز را عدم قرارگیری نام واحد در فهرست صنایع آلاینده سازمان حفاظت محیط زیست در سال 1399، بهبود سیستم های پالایش و کنترل آلاینده ها دانست و افزود: مدیریت بازیافت مواد زائد، جایگزینی انرژی های پاک، اخذ گواهینامه استقرار مدیریت زیست محیطی ISO 14000 و اخذ گواهینامه استقرار نظام ایمنی و بهداشت OHSAS 18000  از دیگر معیارهاست.

غیاثی؛ همچنین توسعه فضای سبز، مصرف بهینه حامل های انرژی و افزایش بهره وری در مصرف انرژی، ارتقاء سطح دانش و فرهنگ زیست محیطی مدیران و کارکنان واحد و کاستن اثرات منفی و ضایعات صنعت بر محیط زیست را از دیگر معیارها برشمرد.

این مقام مسئول اظهار کرد: کشت و صنعت دامپروری پگاه در سال 1398 به عنوان صنعت برگزیده در همایش صنایع سبز انتخاب شد.

رئیس دفتر محیط زیست و سلامت غذا در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ابراز کرد: صنایع سبز به صنایعی اطلاق می شود که در تولیدات خود روش های سازگار با محیط زیست را به کار می گیرند و یا محصولات سازگار با محیط زیست تولید می کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید