Iranian Agriculture News Agency

استان فارس با سطح زیر کشتی بالغ بر 14 هزار و 800 هکتار و تولیدی سالانه افزون بر 450 هزار تن لیموشیرین قطب تولید در کشور است، لیموشیرین علاوه بر مصرف داخلی به استان‌های دیگر و کشور‌های همسایه نیز صادر می شود.

فارس قطب تولید لیمو شیرین کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مجید رضا پاکاری مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: انتشار جغرافیایی لیمو شیرین در شهرستان های جهرم و قیروکارزین است که مهمترین مراکز از نظر سطح زیرکشت و تولید مرکبات در استان فارس هستند.

پاکاری افزود: برداشت لیموشیرین از نیمه دوم مهرماه در سطح استان آغاز شده است و تا اوایل آذرماه به اتمام می‌رسد.

به گفته وی؛ بالغ بر 100 مرکز درجه‌بندی و بسته‌بندی است که انبارداری محصول لیمو شیرین را انجام می دهند.

این مقام مسئول می گوید: احداث کارخانجات صنایع تبدیلی می تواند یکی از مهمترین گام ها در توسعه باغ های لیمو شیرین در استان فارس تلقی شود.

پاکاری؛ حفظ جایگاه فعلی تولید لیمو شیرین در سطح شهرستان های جنوبی در استان را نیازمند به تداوم حمایت  در زمینه تهیه نهاده ها، بهبود مدیریت تولید دانش بنیان و تولید محصول سالم دانست و گفت: ایجاد صنایع فرآوری و تثبیت بازار بر اساس هزینه های تولید امکان تولید کمی، کیفی و مستمر لیمو شیرین را به دنبال دارد.

گفتنی است؛ استان فارس با سطح زیر کشتی بالغ بر 61 هزار هکتار و تولید سالیانه بیش از یک میلیون و 300 هزارتن مرکبات رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید