Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: مساعدت های دولتی به همراهی کمک های مردمی می تواند در توسعه طرح های آبخوانداری استان فارس تحول ایجاد کند.

تحول در آبخوانداری فارس با حمایت‌های مردمی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، محمد مهدی قاسمی در حاشیه آئین افتتاح طرح های آبخیز داری حوزه دروازه قرآن شیراز، تصریح کرد: تجربه نشان داده است که مردم فهیم این استان نقش طرح های آبخیزداری و آبخوانداری را در تأمین امنیت غذایی و آب مورد نیاز تولید محصولات کشاورزی می دانند و در جای جای استان فارس در اجرای آن مشارکت می کنند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری مورد تاکید است، اظهار کرد: این اقدامات علاوه بر کنترل رسوبات و فرسایش خاک موجب مصونیت آب های زیر زمینی می شود.

وی با بیان این موضوع که اقلیم خشک، رژیم بارانی و توپوگرافی استان فارس از دلایل ویژه برای اهمیت اجرای طرح های آبخیزداری است، افزود: طرحی که امروز شاهد افتتاحیه بودیم به دلیل اهمیتی که در کنترل سیل حوزه شهری شیراز دارد، ۶ طرح آبخیزداری همزمان انجام شد.

به گفته وی؛ این طرح می تواند در پیشگیری سیلاب حوزه شهری شیراز موثر باشد و خوشبختانه با قول مساعدی که معاون محترم وزیر و رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور دادند رویکرد بسیار مثبتی در استان فارس ایجاد خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید