Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه با بیان اینکه یک بانوی کار آفرین در این شهرستان قارچ دارویی گانودرما تولید می کند، گفت: این کار آفرین در ۶ ماه نخست سال جاری ۱۴۰ کیلوگرم گانودرمای خشک تولید و آماده عرضه دارد.

تولید قارچ گانودرما در خرامه

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، کاوس همتی تصریح کرد: واحد تولید قارچ گانودرما در زیر بنایی به مساحت ۷۸ متر مربع و در روستای قشلاق درنیان بخش کربال این شهرستان واقع شده است.

وی؛ خلاقیت، ریسک پذیری و مصمم بودن را از ویژگی‌های بارز کارآفرینان عنوان کرد و افزود: دو خصوصیت سخت کوشی و هدفمندی، سمیرا زارع قشلاقی، این بانوی کار آفرین را که خود فارغ التحصیل رشته اگرواکولوژی است، از کار جو بودن به کارآفرین تبدیل کرده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: طبق روال سال گذشته در صورت فراهم شدن بستر فروش، سود صددرصدی عاید تولیدکنندگان این نوع قارچ می شود.

همتی؛ بر لزوم تخصیص تسهیلات ارزان قیمت، تسهیل امور و حذف مقررات زائد برای کارآفرینان تاکید کرد و یادآور شد: ایجاد فرصت‌های شغلی، تولید ثروت و بهبود شرایط اقتصادی، ارتقای سطح توسعه جامعه را در پی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه ابراز کرد: ایجاد کسب و کارهای جدید در هر منطقه موجب اشتغالزایی، افزایش درآمد، رشد اقتصادی و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید