Iranian Agriculture News Agency

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: افتتاح هنرستان های جدید، بخش کشاورزی در راستای جهش تولید و به منظور ارتقاء دانش و مهارت کشاورزان است

افتتاح 16 هنرستان کشاورزی در راستای جهش تولید

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، کامبیز بازرگان در آیین افتتاح 16 هنرستان کشاورزی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی، گفت: در چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در آستانه شروع سال تحصیلی، تعداد هنرستان‌های کشور از 8 به 24 هنرستان افزایش پیدا کرد.

به گفته وی؛ وزارت جهاد کشاورزی به‌منظور توانمندسازی کشاورزان آینده، تلاش دارد از ابتدای زنجیره دانش، یعنی شروع دوره متوسطه روستازادگان و علاقه‌مندان را در سطح کشور به هنرستان‌های کشاورزی جذب کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: در این برنامه مشوق‌هایی طراحی‌شده که دانش‌آموختگان بعد از اخذ دیپلم بتوانند راحت‌تر جذب مراکز آموزش عالی تخصصی و مراکز علمی کاربردی کشور شوند و بعد از آن ساختاری را طراحی کردیم که اخذ تسهیلات و مجوزها برای فارغ‌التحصیلان هنرستان‌های کشاورزی و صاحبان گواهی‌های صلاحیت و مهارت فنی آسان شود.

بازرگان با اشاره به اینکه امیدواریم طرح مذکور به تصویب شورای عالی توسعه روستایی و عشایری برسد، افزود: این برنامه محرکی برای جلب فرزندان روستا و علاقه‌مندان به بخش کشاورزی؛ به هنرستان‌های تخصصی کشاورزی است و آینده شغلی آنها بیش از پیش تضمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رویکرد هنرستان‌های مذکور، توانمندسازی این افراد برای آینده بخش کشاورزی است، بیان کرد: ارتقاء بهره‌وری منابع، افزایش تولید، مدیریت بهینه نهاده‌ها از جمله اهداف راه‌اندازی است.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان اینکه طراحی و مکان‌یابی هنرستان کشاورزی مبتنی بر مزیت‌های نسبی مناطق کشور است، اظهار کرد: مزیت کشاورزی و هم مزیت دانش و تخصص در نظر گرفته شده است.

بازرگان تصریح کرد: در استان فارس با توجه به نیاز به فرآوری محصولات کشاورزی و ارتقای زنجیره تولید؛ هنرستان کشاورزی در رشته صنایع غذایی طراحی و افتتاح  شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان فارس از نظر امکانات، تجهیزات و دانش یک قطب علمی است و امیدواریم با توانمندسازی به فارغ‌التحصیلان این مجموعه کمک شود.

وی همچنین خطاب به  هنرجویان هنرستان شبانه‌روزی کشاورزی فدک استان فارس گفت: سرمایه این کشور اندیشه‌های شما دانش‌آموزان است، شما مادران آینده این سرزمین هستید که آینده خود را به مادر تولید یعنی کشاورزی گره زده‌اید. شما آمده‌اید تا با جدیت و پشتکار مهارت‌های لازم را کسب کنید و به بخش کشاورزی کشور و افزایش و کیفیت تولید کمک کنید. به خود افتخار کنید راه و هدف درستی انتخاب کرده‌اید. سیاست‌های وزارت جهادکشاورزی هم در راستای ترغیب، تسهیل و تشویق نوجوانان برای ورود به تولید و اشتغال و حتی بازار فروش محصولات کشاورزی است.

افتتاح یک

آیین افتتاح ۱۶ هنرستان جدید فنی و حرفه‌ای و کاردانش کشاورزی و شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹، در ۲۴ هنرستان وابسته به وزارت جهاد کشاورزی با حضور محمدمهدی قاسمی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، علی‌اکبر مویدی رئیس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در استان فارس برگزار شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید