Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از توزیع بالغ بر 1500تن کود اوره در سال زراعی جاری به صورت اینترنتی و با استفاده از "اپلیکشن مزرعه برکت" در این شهرستان خبر داد.

توزیع کود با استفاده از اپلیکشن مزرعه در مرودشت

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، عزیز رحیمی با بیان اینکه توزیع کود اوره زراعت های پاییزه در این شهرستان در سال جاری به صورت آنلاین انجام می شود، اظهار کرد: تعاونی های روستایی، تولید و بخش خصوصی در توزیع کود با استفاده از این اپلیکشن دخیل هستند.

رحیمی با بیان اینکه 33 عامل توزیع نهاده خرید و توزیع  کود را انجام می دهند، افزود: تعاونی تولید جونکی، قاسم آباد درودزن و شهید محمودی  تاکنون بهترین عملکرد را در خرید و توزیع کود داشته اند.

به گفته او؛ شناسایی و ثبت اطلاعات سطح زیرکشت محصولات شتوی در سال زراعی جدید در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی شرط دریافت کود از طریق اپلیکشن مزرعه است.

وی افزود: اپلیکیشن مزرعه برکت با هدف ارائه خدمات بدون واسطه و آنلاین به بهره برداران طراحی  شده و گامی در راستای دولت الکترونیک است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت ابراز کرد: شفافیت در ارائه خدمات و توزیع نهاده ها، حذف واسطه گری،کاهش مراجعات بهره‌برداران به مراکز خدمات و مدیریت های جهاد کشاورزی و کاهش هزینه ها از مزایای این طرح است.

وی با تاکید بر لزوم آشنایی بهره برداران با اپلیکشن مزرعه برکت و نحوه خرید از طریق سامانه یادآور شد: بهره‌ برداران بخش کشاورزی می‌توانند با مراجعه به  آدرس  http://Www.Mazraeh-barakat.ir  با همکاری مدیران پهنه نسبت به خرید کود مورد نیاز خود اقدام کنند.

در شهرستان مرودشت  سالانه بیش از ۹۰ هزار هکتار محصولات شتوی شامل گندم، جو، و کلزا کشت می شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید