Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: شروع سال زراعی یک رویداد مهم در بخش کشاورزی است و همه کشاورزان به نوعی در تلاش هستند تا بتوانند اقدامات پایه ای را برای بخش کشاورزی به نحو اساسی انجام دهند و با تشریک مساعی تولیدات خوبی را رقم بزنند.

شروع سال زراعی رویداد مهم در بخش کشاورزی است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، محمد مهدی قاسمی درآیین افتتاح "همایش تبیین رویکردهای بخش کشاورزی استان فارس با محوریت جهش تولید و در آستانه شروع سال زراعی جدید" تصریح کرد: در حال حاضر ما مدیران مجموعه خانواده بزرگ جهاد کشاورزی فارس گرد هم جمع می آمدیم که با هم افزایی بر چالش های بخش کشاورزی فائق آییم.

وی افزود: تلاش می شود با بررسی اقداماتی که انجام گرفته و برنامه هایی که در دستور کار قرار دارد، بهترین راه کار ممکن به منظور افزایش بهره وری منابع تولید اتخاذ می شود.

 قاسمی تصریح کرد: در این همایش دو روزه، نشست های متعددی در  بخش های مختلف تولیدات گیاهی، تولیدات دامی، صنایع تبدیلی و تکمیلی و در بحث زمین برگزار می شود که هر کدام از مدیران، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها، مسئولین پهنه های تولید و مراکز جهاد کشاورزی مسائل خود را مطرح می کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ابراز کرد: کشت های سال زراعی گذشته تحلیل شده که در این همایش برای سال زراعی جدید برنامه ریزی می کنیم و همه با هم پای کار هستیم تا برمشکلات فائق بیاییم و با هماهنگی و انسجام بیشتر در خدمت کشاورزان عزیز باشیم.

بخش کشاورزی اثرگذارترین بخش در تحقق جهش تولید است          

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان  فارس نیز در این آیین با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان سال جهش تولید گفت: بخش کشاورزی یکی از اثرگذارترین و اثربخش ترین حوزه ها برای تحقق جهش تولید است.

حجت الاسلام سید محسن قائمی افزود: باید رویکرد سازمان جهاد کشاورزی را به سمت افزایش اقلام اساسی ببریم اما متاسفانه در برخی از محصولات استراتژیک وارد کننده هستیم و سالانه میلیون ها دلار ارز از کشور خارج می شود.   

وی ادامه داد: باید توجه ویژه ای به اقلامی که نیاز به ارز دارد داشته باشیم و تلاش کنیم در خصوص این محصولات نیز خودکفا شویم.       

همایش تبیین رویکردهای بخش کشاورزی استان فارس با محوریت جهش تولید روز سه شنبه بیست و پنجم شهریور ماه آغاز به کار کرد و تا چهارشنبه بیست و ششم به کار خود خاتمه می دهد، در مراسم افتتاح این همایش عباس کشاورز قائم مقام وزیر، شاهرخ شجری معاون توسعه مدیریت  و منابع و امیررضا توکلی مدیر کل رفاه و پشتیبانی وزارت جهاد کشاورزی، ظفر افشون معاون هماهنگی و  امور اقتصادی استانداری فارس حضور دارند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید