Iranian Agriculture News Agency

برای نخستین بار در کشور؛

دستگاه بسته بندی ذرت علوفه ای با قابلیت بسته بندی علوفه تازه، تولید بسته متراکم با فشردگی ۴۰ درصد، کم حجم و اشغال فضای کمتر نسبت به نمونه خارجی و بسته بندی رولی با پلاستیک در مرودشت طراحی و پیاده سازی بومی شد.

دستگاه بسته بندی ذرت علوفه ای در مرودشت بومی‌سازی شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حیدر حقیقت  با مدرک کارشناسی ارشد بعد از سه سال تلاش با استفاده از آخرین تکنولوژی و مکانیزاسیون  بسته بندی ذرت علوفه ای موفق به ساخت این دستگاه شده است.

او می گوید: با راه اندازی خط تولید و تولید انبوه این محصول بومی شده برای ۵۰ نفر در سال اشتغال مستقیم ایجاد خواهد شد.

 وی افزود: دستگاه مذکور در ده ساعت کار در شبانه روز، حدود ۳۵ تا ۴۰ تن ذرت علوفه ای تازه را بسته بندی می کند.

حقیقت، با بیان اینکه در حال حاضر بسته های تولید شده ۷۰ کیلویی هستند، تصریح کرد: این دستگاه قابلیت تولید بسته های ۱۵۰ کیلویی و بیشتر را نیز دارد و هیچ محدودیتی برای تولید بسته هایی با وزن متفاوت وجود ندارد.

او با تاکید بر  اینکه هر چه بسته کوچکتر باشد هزینه بیشتری را تحمیل می کند، تصریح کرد: با این وجود بسته های کوچکتر به دلیل جابجایی راحتر و عامه پسندی،  بیشتر مورد توجه هستند.

این مخترع در پاسخ به این سوال که دستگاه تولیدی نسبت به مشابه خارجی چه میزان صرفه جویی ارزی دارد، بیان کرد: ساخت دستگاه با قیمت کنونی حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد در حالی که نمونه خارجی با قیمت ۱۲۰ هزار دلار  به بازار عرضه می شود.

حقیقت، با اشاره به اینکه فلسفه بسته بندی ذرت کاهش فساد در علوفه و جلوگیری از ایجاد آفلاتوکسین در علوفه و در نهایت تولید شیر سالم و با کیفیت است، بیان کرد: این دستگاه با فشردگی علوفه و نایلون کشی هوا را تخلیه و از فساد علوفه ممانعت می کند.

وی  نزدیک به 12 سال است که در زمینه بسته بندی ذرت علوفه ای فعالیت می کند .

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید