Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز با تاکید بر جایگاه دوم این شهرستان پس از استهبان در تولید محصول انجیر استان فارس گفت: برداشت این محصول از نیمه مرداد ماه از باغ های دیم این شهرستان آغاز و تا نیمه مهر ماه آینده ادامه خواهد داشت.

آغاز برداشت انجیر از باغ های دیم نی ریز

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، علیرضا بصیری تصریح کرد: پیش بینی می شود در دوره برداشت با توجه به بارندگی های مطلوب گذشته بیش از چهار هزار تن انجیر به صورت تازه خوری و خشکباری برداشت شود.

به گفته وی؛ سطح باغ های انجیر دیم این شهرستان نزدیک به پنج هزار هکتار است که چهار هزار هکتار آن مثمر و به لحاظ کیفیت و کمیت محصول در جهان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

او با بیان اینکه هند، چین، کشور های اروپای شرقی و حوره خلیج فارس از مقاصد صادراتی این محصول ارزشمند است، افزود: عدم سرمایه گذاری مناسب و صنایع تبدیلی در این بخش  باعث شده است که این محصول توسط واسطه ها خریداری و بدون فرآوری یا بسته بندی مناسب از منطقه خارج شود .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نی ریز از طغیان آفت کنه تارتن، نوسانات حرارتی، وزش باد های شدید و ایجاد اختلال در فعالیت زنبورهای گرده افشان به عنوان اصلی ترین تهدیدات تولید مناسب در باغ های انجیر این شهرستان یاد کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید