Iranian Agriculture News Agency

نماینده مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس:

نماینده شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی گفت: از کارگاه های زود بازده ، اشتغال روستایی و کشت های گلخانه ای حمایت می کنیم، پرداخت تسهیلات در این زمینه به خوبی در حال انجام و از سوی جهاد کشاورزی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.

کود تخصیصی به مرودشت پاسخگوی نیاز کشاورزان نیست

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، جلال رشیدی کوچی روز چهارشنبه هشتم مرداد ماه در نشست با مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت ابراز کرد: کاهش مصرف آب در گلخانه ها، اشتغال زایی و افزایش بهره وری با راه اندازی گلخانه ها محقق خواهد شد از این رو از سوی دولت اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه باید به سمت اقتصاد روستایی گام برداریم، افزود: با توجه به مسائل و مشکلات موجود در شهرها مهاجرت به روستاها در حال افزایش است واین بهترین فرصت برای راه اندازی مشاغل و کسب و کارهای روستایی است.

 

unnamed

کود تخصیصی به مرودشت پاسخگوی نیاز کشاورزان نیست

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت در این نشست گفت: تخصیص کود به محصولات کشاورزی این شهرستان کم و بر اساس نیاز واقعی نیست است.

عزیز رحیمی با بیان اینکه سهمیه کود باید بر اساس سهم تولید اختصاص داده شود، ابراز کرد: از مهمترین ابزارهای جهش تولید در بخش کشاورزی اختصاص کود است که امیدواریم با پیگیری های زیادی که صورت گرفته نیاز کشاورزان شهرستان تامین شود. 

وی افزود: در کل کشور در سال زراعی جاری و برای زراعت های شتوی 73 درصد کود ازته کشاورزان تامین شده که این رقم در شهرستان  مرودشت بیش از 85 درصد بود.

رحیمی، در این دیدار از مساعدت نماینده مردم شهرستان های مرودشت ارسنجان و پاسارگاد در خصوص پیگیری مشکلات موجود در جهاد کشاورزی تشکر کرد.

 مسائل و مشکلات توزیع کود، رهاسازی آب، کشت برنج، مشکلات امور اراضی و اجرای احکام در این حوزه از مهمترین و چالش های مطرح شده از سوی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت بودکه مقرر شد در جلسات کمسیون کشاورزی مجلس مطرح شود.

جلال رشیدی کوچی نماینده مردم شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی به صورت سرزده از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت بازدید کرد و از نزدیک با کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی مرودشت و مراجعین به این مدیریت در خصوص مسائل و مشکلات موجود گفتگو کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید