Iranian Agriculture News Agency

دهیار روستای پیر غیب:

دهیار روستای پیر غیب از توابع بخش افزر شهرستان قیروکارزین از شعله ور شدن زبانه های آتش در نخلستان های قدیمی این روستا خبر داد و گفت: بیش از هزار اصله نخل مثمر در معرض این آتش سوزی هستند.

آتش در نخلستان های پیر غیب قیروکارزین شعله می کشد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، هادی محمدی با اشاره به اینکه آتش سوزی در باغ های این روستا از نیم روز جمعه بیست و هفتم تیر ماه آغاز و در یک مرحله مهار شده است، اظهار کرد: وزش باد شامگاهی دوباره این آتش را در نخل های مرتفع شعله ور کرده است.

وی با اذعان به اینکه دور بودن و صعب العبوری دهستان زاخرویه و این روستا از مرکز بخش و شهرستان اعزام خودرو های آتش نشان را سخت و غیر ممکن می کند، تصریح کرد: در صورت عدم مهار کامل آتش احتمال سرایت آن به عرصه های منابع طبیعی نیز وجود دارد.

او می گوید: به دلیل عدم وجود مرکز آتش نشانی در این دهستان و نبود ادوات کشاورزی قدرتمند مانند تراکتور های سنگین و سمپاش با مخازن حجیم اهالی روستا با به کار گیری یک دستگاه سمپاش پشت تراکتوری و یک دستگاه سمپاش فرغونی موجود در روستا در حال تلاش برای مهار این حریق هستند.

محمدی با بیان اینکه این نخلستان ها تنها راه ارتزاق تعدادی از اهالی روستای پیر غیب است، ضمن اظهار امیدواری برای اطفا سریع و کامل آن ابراز کرد: ارزیابی خسارت های وارد به این باغ ها به منظورتصمیم گیری و اعطای هرگونه کمک توسط نهاد های ذیربط موجب دلگرمی خسارت دیده گان خواهد بود.

دهیار روستای پیر غیب تاکید کرد: هماهنگی برای حضور کمک های بیشتر مردمی از روستا های همجوار توسط مرکز جهاد کشاورزی، بخشداری افزر و فرمانداری شهرستان قیروکارزین در حال انجام است.

شهرستان قیروکارزین با دو بخش مرکزی و افزر در 169 کیلومتری جنوب غربی شیراز واقع شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید