Iranian Agriculture News Agency

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای فارس:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس گفت: یکی از اولویت های اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و به تبع این اداره کل آموزش مهارتی کشاورزان با رویکرد حداقل سازی و بهینه سازی مصرف نهاده ها به خصوص منابع آبی است.

آموزش کشاورزان اولویت اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، حشمت کوشکی در نشست "تشریح تفاهم نامه آموزش مهارتی کشاورزی" که به ریاست محمد مهدی قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و با حضور مسئولین دستگاه های ذی مدخل برگزارشد، ابراز کرد: آموزش بهره برداران بخش کشاورزی یکی از قسمت های سند توسعه مهارتی استان فارس است.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی بهره برداران کشاورزی از اهداف اصلی که در این تفاهم‌نامه گنجانده شده است، افزود: بدون شک جهش تولید و جهش حرکت در کشاورزی بدون توجه به آموزش های مهارتی ما را با مشکل مواجه می سازد.

کوشکی با بیان اینکه به منظور توسعه باید دیوار بین ادارات برداشته شود، ابراز کرد: با نگاه مقولات مطرح شده در سند توسعه کشاورزی استان فارس از جمله توسعه گیاهان دارویی، کشت گلخانه‌ای، آبخیزداری، کاهش ضایعات محصولات باغی و مقایسه آن با سند توسعه مهارتی استان فارس؛ ضرورت اجرای "تفاهم نامه آموزش مهارتی کشاورزی" مشخص می شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس گریزی به همکاری 5 دستگاه امضاکننده تفاهم نامه در سنوات گذشته نیز زد و تصریح کرد: عقد تفاهم نامه جدید با هدف ایجاد جهش در آموزش های مهارتی است.

به منظور توانمندسازی و افزایش مهارت نیروی انسانی شاغل در بخش کشاورزی و همکاری علمی، مهارتی و یکپارچه‌سازی در امر سیاست‌گذاری تفاهم‌نامه مشترکی بین سازمان جهادکشاورزی، سازمان تعاون روستایی، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس منعقد و در نشستی با حضور همه مسئولین ذی ربط ستادی و حضور ویدئو کنفرانسی مسئولین شهرستانی مفاد این تفاهم نامه تشریح شد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید