Iranian Agriculture News Agency

برای اولین بار در جهاد کشاورزی؛

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: برای اولین بار در وزارت جهاد کشاورزی "سامانه تحت وب ارزشیابی عملکرد کارکنان" در این استان طراحی، پیاده سازی و مورد استفاده قرار گرفت.

ارزشیابی کارکنان در سامانه تحت وب جهاد کشاورزی فارس

مهدی صادقی در گفتگو با خبرنگار ایانا در استان فارس با اشاره به اینکه استقرار یک نظام اثر بخش برای ارزیابی عملکرد کارکنان، منطبق با مدل های علمی روز دنیا، انبوهی از مزیت ها را برای سازمان و کارکنان به دنبال دارد، ابراز کرد: راه اندازی "سامانه تحت وب ارزشیابی عملکرد کارکنان" با همکاری دو جانبه و بسیار موثر اداره انفورماتیک و مدیریت امور اداری سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و با استفاده از ظرفیت نیروی انسانی خلاق و توانمند انجام شد.

به گفته وی؛ در این سامانه تمامی مراحل ارزشیابی اعم از تعریف وظایف، بارگزاری مستندات و تایید مراحل توسط مدیران و کارشناسان  به صورت الکترونیک و باتعریف امضاء الکترونیک صورت می گیرد.

صادقی با بیان اینکه سامانه مذکور با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های نرم افزاری طراحی و پیاده سازی شده است، تصریح کرد: این سامانه پهنای باند مصرفی بسیارکم و  قابلیت گزارش گیری لحظه ای دارد.

او می گوید: سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با هدف توسعه خدمات رسانی الکترونیک به منابع سازمانی، ایجاد احساس تعلق خاطر بیشتر در سازمان و شفاف سازی فرآیندهای ارزشیابی،  راه اندازی "سامانه ارزشیابی عملکرد کارکنان" را در دستور کار قرار داد.

وی، استفاده از این سامانه را یکی از راهکارهای مدیریت براساس شایستگی دانست و افزود: با توجه به پیشرفت های حوزه منابع انسانی در سنوات اخیر تغییر در ساختارهای سنتی ضروری است.

این مقام مسئول؛ امکان گزارش گیری جامع از سامانه و بررسی جنبه های مختلف موثر در امتیازدهی به کارکنان و  استخراج نقاط قوت و زمینه های قابل بهبود را ازمزایای استفاده از "سامانه ارزشیابی عملکرد کارکنان" برشمرد و اظهار کرد: حذف دوباره کاری ها و صرفه جویی در زمان و منابع از دیگر ویژگی های مثبت این سیستم است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه معیار سنجش موفقیت هرسازمان، کیفیت عملکرد منابع انسانی است، ابراز کرد: منابع انسانی توانمند قادر است سازمان را در رسیدن به هدف های راهبردی خود یاری رساند از این رو ارزیابی عملکرد بهینه در راستای تحقق سیاست ها، یک وظیفه مهم و حیاتی است که بر عهده این معاونت قرار دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید