Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی قیروکارزین:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از آغاز خرید حمایتی گوجه فرنگی خبر داد و گفت: به منظور اجرای این طرح کشاورزان گوجه فرنگی کار از امروز بیست و هفتم خرداد ماه به کارخانه مورد نظر معرفی می شوند.

آغاز خرید حمایتی گوجه فرنگی در قیروکارزین

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مهدی همتی تصریح کرد: در این طرح قیمت هر کیلو گوجه فرنگی ربی ده هزار ریال تعیین که مبلغ 6500 ریال با سر رسید دو ماهه از طرف کارخانه طرف قرار داد تعهد پرداخت شده است.

به گفته وی؛ مابه التفاوت قیمت تعیین شده به مبلغ 3500 ریال نیز از طرف اداره کل تعاونی روستایی استان فارس پس از انجام مراحل اداری به منظور حمایت به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: در حال حاضر سهمیه روزانه تخصیصی به شهرستان قیروکارزین برای معرفی به کارخانه 50 تن است که مقصد آن شهرستان مرودشت خواهد بود.

او ابراز کرد: صرفا افراد کشاورز گوجه فرنگی کار این شهرستان امکان معرفی به کارخانه را خواهند داشت و از معرفی افراد واسطه جلوگیری به عمل می آید.

همتی با بیان اینکه معرفی نامه های صادر شده فقط یک روز اعتبار دارد، افزود: کشاورزان علاقه مند به استفاده از این طرح صرفا پس از بارگیری محصول و آماده حمل بودن آن به مراکز یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین برای اخذ معرفی نامه مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: محصول گوجه فرنگی در کارخانه به صورت فله ای دریافت می شود از این رو کشاورزان می توانند سبد های حمل محصول را عودت و دوباره استفاده کنند.      

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با اشاره به نقش تعاونی روستایی در حمایت از کشاورزی و تنظیم بازار محصولات آن گفت: امیدواریم با اعمال این سیاست حمایتی از زیان گوجه فرنگی کاران جلوگیری شود.

همتی عنوان کرد: متاسفانه علارغم اطلاع رسانی های مکرر و انجام برخی سیاست های تشویقی اما باز شاهد کاشت مازاد بر الگوی کشت محصولات صیفی خصوصا گوجه فرنگی در مناطق مختلف شهرستان هستیم.

وی؛ روستا های هنگام، ابوعسکر، زین آباد، هورز، تنگ کیش از توابع دهستان هنگام واقع در بخش مرکزی را محل عمده کشت گوجه فرنگی در قیروکارزین دانست .

سطح کاشت گوجه فرنگی در قیروکارزین قریب به یک هزار هکتار برآورد می شود که تولیدی بالغ بر 50 هزار تن برای آن پیش بینی شده است.  

قیروکارزین در 169 کیلومتری جنوب غربی شیراز واقع شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید