Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی قیروکارزین:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از آغاز برداشت گندم از مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود تا اواسط خرداد ماه آتی عملیات برداشت ادامه داشته باشد.

برداشت گندم در قیروکارزین آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مهدی همتی اظهار کرد: عملیات برداشت گندم به طور هم زمان در دو منطقه افزر و مبارک آباد با به کار گیری 11 دستگاه کمباین شروع شده است.

این مقام مسئول با اشاره به سطح چهار هزار هکتاری گندم در این شهرستان تصریح کرد: انتظار می رود  بیش از 16 هزار تن گندم از مزارع قیروکارزین برداشت و راهی سیلو های ذخیره سازی شود.

وی اظهار کرد: به منظور خرید گندم کشاورزان دو مرکز خرید تضمینی توسط تعاونی روستایی در شهر قیر و افزر دائر که چهار نفر از کارشناسان جهاد کشاورزی به عنوان عامل تشخیص و عامل ذیحساب به این مراکز مامور و مستقر شده اند.

به گفته وی؛ در زمان خرید هر محموله از گندم تحویلی کشاورز ارائه تصویر کارت ملی، شماره حساب بانک کشاورزی و شماره همراه شخص کشاورز که در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی ثبت اطلاعات شده الزامی است.

همتی بیان کرد: هر گاه میزان تولید مزرعه گندم بالاتر از میزان پیش بینی ثبت شده در سامانه مذکور باشد بعضا فرایند خرید با اشکال مواجه می شود از این رو کشاورز پس از مراجعه به کارشناس پهنه محل فعالیت خود و بررسی موضوع نسبت به افزایش پیش بینی تولید اقدام کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با اشاره به نرخ خرید تضمینی گندم به قیمت 25 هزار ریال افزود: هر گونه خرید و فروش گندم خارج از مراکز خرید تضمینی و کد دار ممنوع است و کشاورزان مجاز به انجام این کار نیستند.

 محصول گندم از جمله محصولات راهبردی است که دولت برای خودکفایی در آن و قطع واردات اقدام به برنامه ریزی های کلان کرده و در راستای افزیش تولید آن یارانه پرداخت می کند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید