Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهاد کشاورزی فارس:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: تاکنون ملخ صحرایی در سطحی بالغ بر 186 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی و کشاورزی این استان ردیابی و در حدود 4 هزار و ۲۰۰ هکتار مبارزه صورت گرفته است.

پایش ملخ صحرایی در 186 هزار هکتار از اراضی فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، محمد مهدی قاسمی روز یک شنبه سوم فروردین در نشست بررسی وضعیت ملخ صحرایی که با حضور اکبر آهنگران مدیرکل دفتر پیش آگاهی، سعید معین مدیر مبارزه با آفات عمومی وعلی بابعلی رئیس گروه برنامه ریزی و مبارزه با ملخ صحرایی سازمان حفظ نباتات کشور برگزارشد، ابراز کرد: خوشبختانه با توجه به تجربه موفق مبارزه با ملخ صحرایی از سال گذشته و با برنامه ریزی بسیار خوبی که داشتیم، شهرستان ها در حالت آماده باش هستند و به محض مشاهده دستجات ملخ مبارزه انجام می شود.

به گفته وی؛ تاکنون ده شهرستان جنوبی استان فارس هم مرز با استان های هرمزگان و بوشهر مورد حمله ملخ قرار گرفتند که بیشترین مبارزه در شهرستان های مهر و لامرد صورت گرفته است.

 قاسمی با اشاره به اینکه رفتار ملخ صحرایی نسبت به سال گذشته متفاوت شده است، ابراز کرد: با توجه به افزایش جمعیت، پایش موثرتری انجام می شود و کارشناسان مروج مسئول پهنه، کارشناسان حفظ نباتات و کشاورزان در این زمینه همکاری دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از آمادگی دستگاه های سمپاش، تجهیزتراکتورها، تامین سم موردنیاز، تجهیز فرودگاه های سم پاش در مناطقی که امکان سم پاشی هوایی وجود دارد نیز سخن گفت و افزود: امیدواریم کمترین خسارت را در حوزه کشاورزی، زراعت و باغداری از این آفت داشته باشیم.

وی افزود: از کشاورزان خواسته شده تا مزارع و باغ های خود را مورد پایش قرار دهند و در صورت مشاهده ملخ در اسرع وقت به نزدیکترین مرکز خدمات مراجعه و سم مورد نیاز را تامین کنند.

قاسمی تاکید کرد: گزارشات مشاهده ملخ صحرایی توسط هم استانی ها با شماره تماس 1504 نیز دریافت می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: آفات و بیماری ها از جمله ریسک های وارده بر بخش کشاورزی است از این رو افزایش ضریب امنیت غذایی به کمک همکاران حفظ نباتات محقق می شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید