Iranian Agriculture News Agency

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت:

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: تاکنون ملخ صحرایی در بالغ بر 169 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی و کشاورزی این استان ردیابی و در سطحی بیش از 3900 هکتار مبارزه شد.

ملخ در بیش از 169 هزار هکتار از اراضی فارس پایش شد

حمید دبیری روز دوشنبه بیست و ششم اسفندماه در گفتگو با خبرنگار ایانا در استان فارس، با بیان اینکه تاکنون ده شهرستان این استان درگیر هجوم ملخ هستند، تصریح کرد: مبارزه با این آفت‌ها در شهرستان‌های مهر، لامرد، گراش، قیروکارزین، خنج، کازرون، فراشبند، ممسنی، فیروزآباد و لارستان انجام شده که  شهرستان مهر با سطحی نزدیک به 1600 هکتار و شهرستان لامرد با حدود 1500 هکتار بیشترین سطح مبارزه را داشتند.

او می گوید: در چند روز اخیر ریزش جدید در کشور و استان فارس گزارش نشده است‏، اما بر اساس پیش بینی کارشناسان، ریزش های  جدید برای برخی از مناطق کشور از جمله شهرستان های استان فارس در روزهای اخیر اتفاق می افتد.

دبیری با اشاره به اینکه جبران خسارت ملخ صحرایی به باغ ها و مزارع به هیچ وجه برای دولت امکان پذیر نیست، تاکید کرد: کشاورزان در طول روز حداقل دوبار صبح و عصر مزارع و باغ های خود را بازدید کنند و ضمن آماده سازی سم‌پاش‌های شخصی در صورت مشاهده این آفت به مراکز خدمات جهاد کشاورزی مراجعه و سم مورد نیاز را دریافت کنند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ابراز کرد: هم استانی های عزیز در صورت مشاهده ملخ صحرایی از طریق شماره 1504 اطلاع رسانی کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید