Iranian Agriculture News Agency

با حضور معاون استانداری فارس؛

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از بهره برداری هفت طرح انبار داری و نگهداری محصولات کشاورزی، سردخانه ثابت و بسته بندی خرما در این شهرستان با حضور سید احمد احمدی زاده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس خبر داد.

بهره برداری از 7 طرح صنایع کشاورزی در شهرستان قیروکارزین آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مهدی همتی در مراسم افتتاح هم زمان این هفت طرح در چهارمین روز از دهه مبارک فجر گفت: با راه اندازی این واحد ها 3300 تن به ظرفیت سالانه صنایع بخش کشاورزی شهرستان افزوده شده که زمینه اشتغال برای 30 نفر نیز فراهم می شود.

این مقام مسئول افزود: به منظور احداث این واحد ها بیش از 54 میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت پذیرفته که 19 میلیارد ریال آن از طریق تسهیلات ارزان قیمت توسط بانک کشاورزی از منابع صندوق توسعه ملی به متقاضیان پرداخت شده است.

همتی با اشاره به ضرورت توسعه صنایع تبدیلی به منظور افزایش ارزش افزوده در تولید محصولات کشاورزی تصریح کرد: این موضوع تا کنون مغفول بوده است اما با بستر سازی های انجام شده همچون تسهیل در صدور مجوز های تاسیس این امر در قیروکارزین رشد صعودی به خود گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با تاکید بر اینکه این شهرستان بزرگ ترین تولید کننده خرما و لیموشیرین در استان فارس است، بیان کرد: در این شهرستان سالانه بیش از نیم میلیون تن محصولات باغی و بالغ بر 240 هزار تن محصولات زراعی تولید می شود که ثبات در این تولید تنها با گسترش صنایع ویژه کشاورزی مقدور می شود.

به گفته وی، مناسب ترین تسهیلات به حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی اختصاص دارد که ایجاد آن علاوه بر ارزش افزوده از ضایعات محصولات جلوگیری، به ماندگاری محصول کمک و تولید را رونق می بخشد.

علی محمد کریمی فرماندار، عنایت اله اکبری امام جمعه، روح اله بهرامی مدیرکل امور عشایر فارس، امیر اسلامی مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی فارس و اعضای شورای اداری شهرستان قیروکارزین احمدی زاده را در افتتاح این طرح همراهی می کردند.

قیروکارزین در 169 کیلومتری جنوب غربی شیراز واقع شده است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید