Iranian Agriculture News Agency

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: عرضه و فروش نهاده های کشاورزی بالاخص کنجاله سویا از ابتدای دی ماه، به صورت آنلاین و صرفا از طریق سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی انجام می شود.

الزامی شدن خرید نهاده از طریق سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی

صمد رنجبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا در استان فارس تصریح کرد: فعالان بخش دام و طیور از جمله بهره برداران حقیقی و حقوقی، اتحادیه ها، تشکل‌ها و زنجیره‌های تولید و سایر عوامل توزیع برای خرید نهاده‌های مورد نیاز باید در سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی به نشانی sps.bki.ir ثبت نام شوند.

به گفته وی؛ تاکنون 1274 نفر از فعالان بخش دام و طیور استان فارس در سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی عضو شدند.

رنجبری افزود: در این سامانه امکان خرید به صورت نقد، نسیه، اقساط و با تخفیف فراهم شده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: وارد کنندگان کنجاله سویا موظف به عرضه از طریق سامانه بازارگاه و خریداران این نهاده بدون واسطه و با سهولت از شرکت وارد کننده نهاده را دریافت می کنند، این نهاده با ارز 4200 تومانی وارد کشور می شود و باید مستقیما به دست دامدار برسد.

وی با بیان اینکه سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی تهیه و اجرا شده، یادآورشد: این سامانه با هدف تسریع در خرید و فروش نهاده‌های دامی، تسهیل امور مصرف کنندگان نهاده‌های دامی، جلوگیری از توزیع نامناسب نهاده‌های کشاورزی، تثبیت قیمت  و همچنین جلوگیری از واسطه گری طراحی شده است.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: مزایای سامانه؛ تایید دامدار و یا مرغدار بودن خریدار به طور سیستمی و از طریق سایر سامانه های مرتبط از جمله سامانه مدیریت جوجه ریزی و سامانه دامپزشکی است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید