Iranian Agriculture News Agency

همایش بزرگداشت روز جهانی خاک، روز چهارشنبه سیزدهم آذرماه با حضور عنایت الله رحیمی استاندار فارس و جهانبخش میرزاوند مدیرکل دفتر امورخاک وزارت جهاد کشاورزی در شیراز برگزار می شود.

همایش روز جهانی خاک در استان فارس برگزار می شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: روز پنجم دسامبر مصادف با چهاردهم آذرماه از سوی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) "روز جهانی خاک" معرفی شده است.

امیر اسلامی با بیان اینکه شعار جهانی این روز در سال جاری "جلوگیری از فرسایش خاک برای حفظ آینده" است، افزود: امسال برای سومین سال پیاپی همایش روز خاک در استان فارس برگزار می شود.

دبیر همایش روز خاک گفت: این همایش به ریاست محمدمهدی قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و با همکاری دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شیراز و انجمن علمی علوم خاک برگزار خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه "همایش روز جهانی خاک" از ساعت 8 الی 12 در تالار بوستان آزادی برگزار می شود،  یادآورشد: تجلیل از پیشکسوتان و خادمین خاک و رونمایی از کتاب "خاک در ادبیات فارسی" و "تمبر یادبود سومین همایش خاک"  از جمله های برنامه های این همایش است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید