Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی فارس:

رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: تامین پوشش حمایتی برای انواع محصولات کشاورزی در مقابل خسارت های ناشی از حوادث طبیعی یا قهری نظیر سیل، تگرگ و طوفان و در نهایت ثبات در چرخه تولید کشاورزی تنها با فراگیری بیمه محصولات کشاورزی محقق می شود.

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، نادر محمودی در پایان بازدید خود از بخش های مختلف کشاورزی، آسیب دیده از تگرگ و طوفان مهر ماه در این شهرستان افزود: از آنجایی که بخش کشاورزی  بسیار پرخطر و در معرض حوادث طبیعی و تنش‌های محیطی فراوان بوده، بیمه یکی از مهم‌ترین ابزارهایی است که می‌تواند کشاورزان را به تولید دلگرم و امیدوار کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: بیمه محصولات کشاورزی، ابزار و مکانیزم مهمی برای کاهش ریسک اقتصادی در عرصه کشاورزی است و در کشور ما نیز مسئولان از بیمه محصولات کشاورزی به عنوان یک استراتژی و ابزار  برای تزریق یارانه به بخش کشاورزی و حمایت از تولیدکنندگان این بخش استفاده می کنند.

محمودی با اشاره به اینکه در پی وقوع پدیده های جوی تگرگ و طوفان طی مهر ماه در قیروکارزین بیش از 224 میلیارد تومان خسارت به بخش های مختلف کشاورزی این شهرستان وارد شده است اظهار کرد: اقدامات لازم جهت برآورد و پرداخت خسارت وارده به باغ ها و مزارع تحت پوشش بیمه انجام شده است. 

به گفته وی در راستای تامین اعتبار جهت جبران بخشی از خسارت های وارده به کشاورزان و باغداران فاقد پوشش بیمه ای، گزارش های تفکیکی در حوزه های باغ، زراعت، دام، زنبور عسل و تاسیسات زیر بنایی آماده که پس از تائید استانداری به وزرای جهاد کشاورزی و کشور ارسال شده است. 

قیروکارزین پیشتاز در جذب اعتبار سیل فروردین 98

رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در خصوص کمک های بلاعوض خسارت سیل فروردین 98 نیز بیان کرد: اعتبار تخصیصی به قیروکارزین درصدی از خسارت واقعی بوده است که بیش از 20 درصد اعتبار کل استان فارس را در بر می گیرد. 

وی افزود: به منظور پرداخت و واریز کمک های بلاعوض به حساب خسارت دیده گان دو موضوع باید اجرایی شود که در مرحله اول رفع اثر سوء سیل گذشته و بازسازی و بازتوانی در تولید محصول مورد توجه خواهد بود. 

او الزام آسیب دیدگان به بیمه نمودن محصولات کشاورزی را گام بعدی در پرداخت قسط دوم کمک های بلاعوض دولت به خسارت دیدگان سیل فروردین 98 اعلام کرد.  

محمودی در پایان ضمن تقدیر از نماینده عالی دولت در شهرستان به منظور تشکیل کار گروه خسارت سیل 98 و نظارت بر حسن اجرای ثبت در سامانه جامع امداد و بازسازی دولت ( سجاد) گفت: قطعا ثبت اطلاعات کار دشواری بوده که با تلاش همکاران مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین محقق و به مرحله پرداخت رسیده. 

دولت تا کنون مبلغ 289 میلیارد و 77 میلیون ریال برای جبران خسارت های سیل 98 به بخش کشاورزی شهرستان قیروکارزین تخصیص داده که مبلغ 144 میلیارد و 776 میلیون و 555 هزار ریال در قالب کمک های بلاعوض برای کشاورزان و دامداران خسارت دیده توسط کار گروه استانی تائید و دستور پرداخت آن صادر شده است. 

قیروکارزین در 169 کیلومتری جنوب غربی شیراز واقع است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید