Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز برداشت گل های زعفران از مزارع این شهرستان خبر داد و افزود: پیش بینی می شود از هر هکتار به طور متوسط سه کیلو و در مجموع بیش از 100 کیلو زعفران خشک در این شهرستان تولید شود.

برداشت زعفران در مرودشت آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، عزیز رحیمی افزود: برداشت زعفران در این شهرستان از اوایل آبان ماه آغاز و تا بیستم این ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه  کشت زعفران در مرودشت در حال افزایش است، تصریح کرد: زعفران از محصولات مقاوم به خشکی است و در سال های اخیر کاشت آن در مرودشت به 35 هکتار رسیده که 32 هکتار آن بارور است و مابقی در سال آینده بارور می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با بیان اینکه در سال‌های اخیر با ایجاد برنامه‌هایی مبنی بر تکیه بر اقتصاد بدون نفت، حمایت‌های زیادی از تولید و گسترش زعفران  انجام ‌شده است، خاطر نشان کرد: دولت در همین راستا تسهیلات کم بهره و یارانه پیاز زعفران پرداخت می کند.

 این مقام مسئول با اشاره به  اینکه زعفران تولید شده در  مرودشت به  لحاظ شرایط آب و هوایی از نظر عطر، رنگ و طعم از کیفیت بالایی  برخوردار است، افزود: زعفران در مرودشت دارای گواهینامه ICM یا نشان حداقل مصرف سموم است و  با نشان تجاری (برند) در یک فروشگاه تخصصی به بازار عرضه می شود.

رحیمی با اشاره به زنجیره تولید تا مصرف زعفران در مرودشت، گفت: تولید و عرضه زعفران در مرودشت برای بیش از 400 نفر کارآفرین  فرصت شغلی ایجاد کرده است.

مرودشت در 45 کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید