Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: مدد جویان کمیته امداد امام خمینی که متقاضی توسعه گیاهان دارویی باشند از طریق این نهاد تسهیلات چهار درصدی دریافت می کنند.

متقاضیان توسعه گیاهان دارویی وام کم بهره دریافت می کنند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، محمد مهدی قاسمی در نشست گیاهان دارویی این استان، با اشاره به اینکه فضای گیاهان دارویی هنوز رقابتی نشده، تصریح کرد: هدف نهایی همه ارگان های دولتی و خصوصی باید رونق اقتصادی و  سلامت جامعه باشد چرا که همه ما یک هدف را دنبال می کنیم.

 وی به ضرورت راه اندازی بازارچه گیاهان دارویی اشاره کرد و تعیین نیاز بازار و فروش کالا با قیمت مناسب را از مزایای عرضه گیاهان دارویی به صورت یکپارچه دانست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به تشکیل زنجیره در توسعه گیاهان دارویی نیز توصیه کرد و افزود: این سازمان و سایر دستگاه های ذی مدخل به عنوان هسته زنجیره ها در قالب کشت های قراردادی با کشاورزان همکاری و آنان را در زمینه تولید محصول، بازار رسانی، فرآوری و صادرات هدایت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه کاشت و برداشت گیاهان دارویی در حال حاضر به صورت دستی صورت گرفته و مقرون به صرفه نیست، گفت: به منظور رفع این مشکل و استفاده از مکانیزاسیون پیشرفته، پرداخت یارانه به بهره برداران در دستور کار قرار خواهد گرفت.

قاسمی با اشاره به سایت گیاهان دارویی به آدرس RHP:Herbs.sums.ac.ir، افزود: از این پس مطالبات بهره برداران از طریق این سایت پیگیری و امکان گزارش دهی در آن لحاظ شود.

این مقام مسئول یادآورشد: میز گیاهان دارویی باید تقاضا محور باشد که این مهم از طریق مدیریت سایت گیاهان دارویی محقق خواهد شد.

قاسمی با بیان اینکه سند توسعه شیرین بیان تدوین شده است، اظهار کرد: سند توسعه گیاهان دارویی به تفکیک محصولات مختلف باید ارائه شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید