Iranian Agriculture News Agency

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی فارس:

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: در این استان سالانه بیش از یک صد گونه انواع ماهی‌های زینتی تخم گذار و بچه زا تولید و به بازار عرضه می‌شود.

تولید 100 گونه ماهی زینتی در فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، علی فلاحی با بیان اینکه در حال حاضر 24  مرکز تکثیر و پرورش ماهیان زینتی در استان فارس فعالیت دارد، افزود: در این مراکز سالانه ۱۲ میلیون قطعه ماهی زینتی شامل سه میلیون قطعه ماهی زنده‌زا و 9 میلیون قطعه تخم‌گذارتولید می‌شود.

وی تصریح کرد: 50 درصد ماهیان زینتی استان در شیراز و 50 درصد در قالب کارگاه‌های مستقل بزرگ و کوچک در شهرستان‌های فسا، داراب، مرودشت، سپیدان و فیروزآباد پرورش داده می‌شود.

به گفته فلاحی استان‌های تهران، اصفهان، یزد، بندرعباس، بوشهر و کرمان خریدار ماهیان زینتی تولیدی استان فارس هستند.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی فارس بااشاره به اینکه پرورش ماهیان زینتی از دیرباز به دلیل سهولت، تنوع گونه و مصرف کمترین مقدار آب در بین سیستم‌های پرورشی حائز اهمیت بوده است، افزود: تولید ۲۰ میلیون قطعه ماهی زینتی رویکرد این مدیریت برای سال ۱۴۰۵ است.

تجارت ماهیان زینتی میلیاردها دلار  در سال درآمد نصیب کشورهای تولیدکننده می‌کند و این امر علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور  و ایجاد اشتغال به‌ویژه جهت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، کمک بسزایی در ایجاد درآمد برای خانوارها دارد.

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید