Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل امور عشایر فارس :

مدیر کل امور عشایر استان فارس گفت: در سال جاری در فاز نخست مبلغ 55 میلیارد تومان "تسهیلات زنجیره تولید گوشت قرمز" به عشایر اختصاص یافته که این افراد می توانند با مراجعه به ادارات امور عشایر شهرستان نسبت به اخذ تسهیلات اقدام کنند.

55 میلیارد تومان تسهیلات به عشایر فارس اختصاص یافت

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، روح الله بهرامی با اشاره به اینکه ارائه دفترچه عشایری، دفترچه دام، بیمه و پلاک کوبی به منظور دریافت تسهیلات دام ضروری است، تصریح کرد: سقف این تسهیلات یک صد میلیون تومان، کارمزد آن ده درصد، بازپرداخت یکساله و به عاملیت بانک کشاورزی  به عشایر دامدار پرداخت می‌شود.

به گفته وی سازمان امور عشایر ایران در راستای ارتقای وضعیت معیشت جامعه عشایری و با هدف حذف دلالان طرح " زنجیره تولید گوشت قرمز" را اجرایی کرد و در این طرح همه فعالیت های دامداری از مزرعه تا سفره مصرف کننده را در سبد حمایتی خود قرار داد.

بهرامی تصریح کرد: بر اساس این طرح هر ساله تسهیلاتی در اختیار دامدار قرار می‌گیرد تا بتواند بدون نیاز به سرمایه دیگران، هزینه های نگهداری دام های خود را تامین و در پایان سال نیز پس از فروش دام به مصرف کننده نسبت به بازپرداخت تسهیلات اقدام کند.

مدیر کل امور عشایر استان فارس افزود:  با توجه به اینکه 80 درصد جامعه عشایری به شغل دامداری اشتغال دارند این طرح می تواند کمک شایانی به حذف واسطه ها و در نهایت افزایش درآمد خانوارهای عشایری داشته باشد.

جامعه عشایر فارس با داشتن بیش از سه میلیون راس دام سبک نقش مهمی در اقتصاد و تامین نیازهای پروتئینی جامعه دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید