Iranian Agriculture News Agency

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی فارس:

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان فارس گفت: با مشارکت بخش اجرا و بیش از ده هزار ساعت کار کارشناسی، 17 برنامه تحقیقاتی در قالب17 نقشه راه تدوین شده است.

تدوین 17 تهیه نقشه راه تحقیقات کشاورزی در فارس

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، ابراهیم زارع بعداز ظهر روز شنبه 6 مهرماه در نشست شورای کشاورزی، افزود: تدوین نقشه راه تحقیقات با هدف ثبت نتایج فعالیت های تحقیقات و بررسی اثربخشی آن ، از نیمه دوم سال 94 در دستور کار قرار گرفت.

به گفته وی؛ محصولات اساسی استان شامل گندم، جو، مرکبات، ذرت، دانه های روغنی، زیتون، انگور، انار، محصولات دامی، آبخیزداری، کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، تولید محصولات سالم، انجیر، گیاهان دارویی و گلخانه بخش هایی از این 17 برنامه است.

زارع این نقشه راه یک پازل تلقی کرد که هر کدام از قطعه های این پازل به طور مشخص یکی از معضلات بخش کشاورزی را حل می کند.

این مقام مسئول حاصل تدوین نقشه راه تحقیقات کشاورزی را حل معضلات اساسی استان برشمرد و افزود: کاربرد این نقشه، کشاورزی استان فارس را به یک کشاورزی دانش بنیان با استفاده از آخرین علوم روز تبدیل می کند.

 وی با بیان اینکه این 17 برنامه در هفته پژوهش رونمایی خواهد شد، تاکید کرد: نقشه های تحقیقاتی مذکور در اختیار دانشگاه شیراز و همه دانشگاه های استان فارس قرار داده خواهد شد تا موضوعات پایان نامه دانشگاهیان با توجه به نتایج این برنامه مشخص شود.

پنجمین نشست شورای کشاورزی استان فارس، به ریاست عنایت الله رحیمی استاندار، به دبیری محمدمهدی قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی و با حضور محمدمهدی برومندی نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید