Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی مهر :

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهر گفت: برداشت لیمو ترش از سطح 200 هکتار از باغ‌های این شهرستان آغاز شد و پیش‌بینی می‌شود بیش از دو هزار و یکصد تن لیمو ترش در این شهرستان تولید شود.

تولید بیش از 2 هزارتن لیمو ترش در شهرستان مهر

 به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، غلامحسین مظاهری افزود: برداشت لیموترش از این باغ ها، نیمه دوم تیرماه شروع و تا نیمه اول شهریور ماه ادامه دارد که محصول تولیدی علاوه بر مصرف در سطح شهرستان و شهرستان‌های همجوار، در میادین میوه و تره بار شیراز، اصفهان و تهران به فروش می رسد.

به گفته وی، افزایش قیمت لیمو ترش در سنوات اخیر باعث افزایش تصاعدی سطح زیر کشت این محصول در شهرستان مهر شده و با توجه به کیفیت مناسب آب و خاک در بخش اسیر این شهرستان، بیشترین سطح زیر کشت مرکبات به­ ویژه لیمو ترش در این بخش است. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مهر، تلفیق تجربه باغداران قدیمی این شهرستان با علم کارشناسان را از دلایل موفقیت باغداران این شهرستان دانست و افزود: اقدام به کشت نهال­های شناسنامه­دار تهیه شده از نهالستان­های دارای مجوز و استفاده از آبیاری قطره ای به منظور صرفه جویی در مصرف آب از دیگر اقدامات شاخص همزمان با توسعه سطح زیر کشت لیموترش در این شهرستان است.

شهرستان مهر در فاصله 400 کیلو متری جنوب شیراز قرار دارد که یکی از مناطق مرکبات خیز استان فارس است.

استان فارس با 9 هزار و 700 هکتار سطح زیر کشت لیموترش و تولید بالغ بر 304 هزارتن رتبه اول سطح زیر کشت و تولید در کشور دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید