Iranian Agriculture News Agency

به مناسبت هفته دولت؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از افتتاح 77 پروژه کشاورزی با اعتباری بالغ بر 194 میلیارد و 43 میلیون تومان به مناسبت هفته دولت خبر داد.

77 پروژه بخش کشاورزی استان فارس افتتاح می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان فارس، محمد مهدی قاسمی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت، گفت: این پروژه‌ها که هم زمان با آغاز سومین سال از فعالیت دولت دوازدهم به بهره برداری می‌رسد منتج به اشتغال زایی 575 نفر به صورت مستقیم و بهره‌مندی  9064 خانوار خواهد شد.

به گفته وی پروژه‌های مذکور با حضور معاونین و مدیران کل وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولین کشوری و استانی، افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

قاسمی تصریح کرد: طرح های قابل افتتاح سازمان جهاد کشاورزی استان فارس شامل 20 طرح در زمینه تولیدات گیاهی، 20 طرح در زمینه تولیدات دامی، 14طرح در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و 3 پروژه کلی دیگر در بخش آب و خاک و امور فنی مهندسی است.

وی افزود: در سایر زمینه‌ها از جمله شیلات، ترویج، منابع طبیعی و آبخیزداری،تعاون روستایی و امور عشایر نیز در مجموع 20 طرح گشایش خواهد یافت.

قاسمی بیان کرد: در این هفته به حول و قوه الهی در سطح استان فارس بهره برداری هم زمان 481 سامانه‌های نوین آبیاری را خواهیم داشت که 4381 هکتار را تحت پوشش قرار خواهند داد و نیز تعداد 4 مورد کلنگ زنی احداث گلخانه سبزی و صیفی و تولید گل را در سطح 227 هزار و 500 مترمربع خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه بهره برداری از 13 واحد گلخانه با سطح 59 هزار و 500 مترمربع در این هفته آغاز خواهد شد، افزود: کلنگ احداث سه واحد فرآوری انجیر، بسته بندی خرما و پرورش ماهی قزل آلا نیز به زمین زده خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در ادامه با اشاره به طرح های دستگاه های وابسته به این سازمان اظهار کرد: با افتتاح 6 پروژه در بخش عشایر استان فارس 736 خانوار منتفع می شوند، در حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس نیز با افتتاح 10 طرح آبخیزداری بیش از 3178 خانوار و با افتتاح 2 طرح توسط سازمان تعاون روستایی استان فارس بیش از 4500 خانوار بهره‌مند می‌شوند.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید