Iranian Agriculture News Agency

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری فارس با اشاره به تشکیل ستاد ویژه توسعه کشت در محیط‌های کنترل شده، گفت: این کار به عنوان یک شاخص و الگو به سایر استان‌ها تسری یافته از این رو سکانداری فارس در کشور حفظ شود.

فارس سکاندار تشکیل ستاد گلخانه ها در کشور است

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، یدالله رحمانی در سومین نشست شورای کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه استان فارس با سهم 10 درصدی در  تولیدات از قطب‌‎های کشاورزی کشور است، افزود: 20 درصد ارزش افزوده استان در این بخش بوده از این رو با اهتمام دست به دست هم دهیم تا تصمیمات کلان کشاورزی اجرایی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس خواستار استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در تامین کنترل هوشمند پمپ‌های کشاورزی شد و افزود: اگر قرار بود این مهم از محل اعتبارات فعلی دولت دنبال شود،  ۵۰ سال زمان می‌برد اما امید است که این کار به عنوان اقدامی عملیاتی با کمک بخش خصوصی در پاسخ به نتیجه برسد.

  ۵۰ میلیون مترمکعب آب به عنوان حقابه تالاب‌ها رهاسازی شود

رحمانی با اشاره به اینکه سالانه باید ۵۰ میلیون مترمکعب آب از سد درودزن بعنوان حقابه تالاب رهاسازی شود که این کار باید صورت گیرد، گفت:  همه دستگاه‌ها و مردم این استان باید برای حفاظت از محیط زیست همکاری و حمایت کاملی را انجام دهند.

وی افزود:  با توجه به اختلافاتی که در خصوص مساله رهاسازی حقابه تالاب‌های این استان وجود دارد باید سریعا کمیته مشترکی بین اداره کل حفاظت از محیط زیست و شرکت آب منطقه‌ای فارس با محوریت سازمان جهاد کشاورزی این استان و دفتر فنی استانداری فارس تشکیل و در این باره تصمیم‌گیری کارشناسی انجام شود.

 رحمانی بر همکاری مسئولان شهرستانی برای نظارت بر رهاسازی حقابه تالاب‌های این استان تاکید کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید