Iranian Agriculture News Agency

سرپرست جهاد کشاورزی قیروکارزین خبر داد:

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از شناسایی و توقف دو مورد عملیات تغییرکاربری غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

توقف عملیات تغییر کاربری غیر مجاز در قیروکارزین

به گزارش خبرنگار ایانا از فارس، مهدی همتی گفت: پیرو بازدید میدانی اکیپ دهگردشی اداره امور اراضی در روز شنبه بیست و دوم تیرماه، دو مورد تغییرکاربری غیر مجاز از نوع خاک برداری و ساخت و ساز در بخش افزر و مرکزی شناسایی و دستور توقف عملیات صادر شد.

همتی اظهار کرد: علاوه بر صدور اخطاریه برای متخلفین و توقف عملیات، ادوات تغییر کاربری غیر مجاز نیز شناسایی و جمع آوری شد.

وی افزود: به استناد تبصره یک ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها هر گونه اقدام و تغییر کاربری در اراضی کشاورزی مستلزم اخذ مجوز لازم از کمیسیون مربوطه می باشد که در صورت عدم رعایت قوانین، متخلفین جهت برخورد قاطع، به مراجع قضائی معرفی می شوند

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین بیان کرد: با تخصیص خودرو و گشت ویژه امور اراضی به این شهرستان، حفاظت و پیشگیری از تخریب اراضی کشاورزی با سرعت عمل بیشتری انجام خواهد شد.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین تاکید کرد: تغییر کاربری غیر مجاز اراضی در دراز مدت باعث کاهش تولیدات کشاورزی می شود، بنابراین مردم در صورت مشاهده هر گونه ساخت وساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی، مراتب را به جهاد کشاورزی اطلاع رسانی کنند.

شهرستان قیروکارزین در 169 کیلومتری جنوب غربی شیراز قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید