Iranian Agriculture News Agency
کارشناس مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از تهیه نقشه اطلس کشاورزی این شهرستان بر پایه تصاویر ماهواره ای خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایانا از فارس، راهب جوکار گفت: در راستای مستند سازی آمار مکانی، نقشه اطلس کشاورزی شهرستان قیروکارزین در سال زراعی 97-96 بر پایه تصاویر ماهواره ای و  سیستم اطلاعات جغرافیایی  با برش مراکز خدمات جهاد کشاورزی در سه منطقه تهیه و تائید شد.
وی اظهار کرد: بر اساس نقشه های دور سنجی تهیه شده، شهرستان قیروکارزین در مجموع دارای  ۵۸ هزار و ۷۳۶ هکتار اراضی قابل کشت بوده که از این میزان ۳۸ هزار و ۱۲۱ هکتار فعال و ۲۰ هزار و ۶۱۵ هکتار اراضی آیش است.
به گفته وی نیاز به افزایش تولید محصولات کشاورزی، یک نیاز ضروری برای بهبود مدیریت منابع کشاورزی است و برای انجام این کار ابتدا به دست آوردن اطلاعات قابل اعتماد نه فقط در انواع محصولات مختلف، بلکه در کیفیت، کمیت و محل آن بسیار ضروری است.
این کارشناس افزود: این طرح توسط دفتر فن آوری های نوین سازمان جهاد کشاورزی استان فارس طراحی، اجرا و به وسیله کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی قیروکارزین بازبینی و نهایی شده است.
وی بیان کرد: استفاده از تصاویر ماهواره ای به عنوان یک راه حل اطلاعاتی صحیح و بروز باعث تحلیل درست از بازار کشاورزی شده و می توان شرایط فعلی را با هفته، ماه و یا حتی فصل گذشته مقایسه کرد.
جوکار تاکید کرد:  با استفاده از اطلاعات با ارزش این داده  برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت بهتر انجام می‌شود.
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید