Iranian Agriculture News Agency

مدیر ترویج جهاد کشاورزی فارس:

گلخانه‌داران آموزش مهارتی می‌بینند

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه گلخانه‎داران به منظور بهبود فرآیند کاری و ارتقاء بهره‌وری نیاز به آموزش دارند، گفت: در این راستا در چهار زمینه دوره‎‌های مهارتی چند روزه و عمدتا به صورت عملی لحاظ شده است.

به گزارش خبرنگار ایانا از فارس، حمیدرضا ابراهیمی در نشست خبری افزود: در حوزه ترویج، آموزش‌های ویژه بهره‌برداران برنامه جامعی متشکل از پنج بخش تشکیل شده که بخش اول با هدف اطلاع‌رسانی  ویژه عموم بهره برداران و با استفاده از ظرفیت رسانه ای مانند: رادیو، تلویزیون و انتشارات صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: علاوه بر این با استفاده از ظرفیت مروجین مسئول پهنه، تمام بهره برداران در پهنه در مورد راهکارهای افزایش بهره‌وری آب از جمله گلخانه ها انواع آنها آموزش هایی رو خواهند دید و فرایندی را که باید طی شوند تا بتوانند در این چرخه قرار بگیرند به آنها اطلاع رسانی خواهد شد این یک بخش از برنامه‌های مهم است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه برنامه آموزشی ویژه متقاضیان و علاقه مندان است، گفت: آموزش‌های مهارتی و کارگاه تخصصی، در قالب بازدید و ایجاد سایتهای الگویی به شکل مدرسه در مزرعه زمینه کسب دانش و اطلاعات لازم را فراهم می‌کند.

به گفته وی برنامه‌های انتقال یافته‌ها نیز با همکاری مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی ویژه کارشناسان با هدف تربیت کارشناس مروج آموزش دهنده برگزار می‌شود.

ابراهیمی اظهار کرد: از جمله برنامه‌های دیگر در بحث آموزش استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به ویژه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اتحادیه گلخانه داران و انجمن گلخانه سازان کشور است که با مجموع این برنامه‌ها یک پوشش وسیع را در بین بهره برداران خواهیم داشت.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید