Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس خبر داد:

در شهریور ماه سال جاری نیروهای یگان حفاظت محیط زیست فارس132متخلف را دستگیر کردند.

افزایش کنترل میدانی مستمر برای حفظ حیات وحش

 

به گزارش ایانا در شیراز، محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس در این رابطه گفت: با تلاش و کوشش فراوانی که توسط یگان حفاظت محیط زیست این استان به منظور ارتقای نظارت بر حوزه شکارو صید انجام شده، در شهریور ماه تعداد 132نفر متخلف و شکارچی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند. از این متخلفین ۸۷ قبضه اسلحه شکاری به همراه یک قبضه اسلحه جنگی،کشف و ضبط شد.

محمودی همچنین اظهار داشت:  هزار و 982 مورد ادوات شکار شامل فشنگ، قطار، دوربین، دام پرنده گیری، تور ماهیگیری و... کشف و ضبط شده است.

او تصریح کرد: این عملیات ها در شهرستان های لار، بوانات، کازرون، اقلید، فیروزآباد، مرودشت، لامرد، نورآباد، استهبان، خرامه، پاسارگاد، شیراز، جهرم، ارسنجان، نی ریز، سپیدان ،فیروز آباد، پارک ملی بمو و توسط گشت سیار اداره کل انجام شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس با بیان این‌که علی رغم کمبود نیروی اجرایی در استان، محیط بانان سخت کوش استان در بخش اجرایی عملکرد قابل توجهی داشته اند، افزود: این اداره کل تلاش نموده است کمبود نیروی اجرایی را با افزایش گشت، کنترل و سیاستگذاری صحیح جبران کند و در هر حال، کمبود نیرو اجرایی نیز نتوانسته موجب اخلال در انجام وظایف نیروهای یگان محیط زیست شود.

محمودی  ضمن تاکید بر این نکته که سلامت انسان‌ها به سلامت محیط زیست، و محیط زیست سالم نیز در گرو حفظ تمامی اجزای طبیعت از جمله حیات وحش خواهد بود،  اذعان داشت: با برنامه ریزی و افزایش گشت و کنترل های میدانی و مستمر در کلیه مناطق تحت مدیریت محیط زیست فارس، حیات وحش استان را حفظ خواهیم کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید