Iranian Agriculture News Agency

صادرات 400 تن گوجه فرنگی داراب به کشورهای روسیه و امارات

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان داراب از صادرات بیش از ۴۰۰ تن گوجه فرنگی گلخانه‌ای این شهرستان به کشورهای روسیه و امارات متحده عربی خبر داد.

صادرات 400 تن گوجه فرنگی داراب به کشورهای روسیه و امارات

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، حبیب اله فتحی با بیان اینکه دو هکتار از گلخانه‌های این شهرستان به کشت گوجه فرنگی اختصاص دارد، گفت: میزان عملکرد هر هکتار این گلخانه در یک سال ۲۵۰ تن محصول است.

وی با اشاره به اینکه ارقام گوجه تولید شده در این گلخانه شامل دافنیس و چهار هزار و 129 است، افزود: ۹۰ درصد محصول تولید شده به کشورهای مذکور صادر می‌شود.

فتحی توضیح داد: احداث گلخانه در این شهرستان به ازای هر هکتار، امکان اشتغال مستقیم برای ۱۰ نفر و اشتغال غیر مستقیم برای ۲۰ نفر را فراهم کرده است به همین دلیل احداث گلخانه‌ها می‌تواند علاوه بر درآمدزایی برای تولیدکنندگان در اشتغال‌زایی منطقه نیز نقش بسزایی داشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان داراب خاطر نشان کرد: تمامی باغداران و زارعین برای صادرات محصولات خود نیاز به دریافت کد شناسه سلامت محصول از سامانه سانکا دارند که لازم است با مراجعه به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی نسبت به ثبت اطلاعات و دریافت این کد اقدام کنند.

 

خبرنگار: شیدا اشتری

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید