Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهاد کشاورزی فارس:

بیش از ۸۱۵ هزار تن گندم از مزارع فارس برداشت شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: از ۲۳۲ هزار هکتار مزارع گندم در این استان تاکنون بیش از ۸۱۵ هزار تن گندم برداشت شده است.

بیش از ۸۱۵ هزار تن گندم از مزارع فارس برداشت شده است

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مجتبی دهقان‌پور بیان کرد: کار برداشت گندم در استان از نیمه فروردین ماه در شهرستان‌های جنوبی آغاز شد و شهریور‌ماه در استان‌های شمالی فارس به پایان می‌رسد.

به گفته وی؛ در سال زراعی جاری ۴۳۴ هزار هکتار از مزارع استان فارس به کشت گندم آبی و دیم اختصاص یافته است و تعداد هزار و 500 دستگاه کمباین در سراسر استان فارس کار برداشت گندم را بر عهده دارند.

دهقان پور خاطرنشان کرد: حجم خرید گندم تولیدی در استان فارس از ۸۱۵ هزار تن عبور کرده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت بیش از یک میلیون تن گندم تولید و بیش از ۷۵۰ هزار تن آن تحویل مراکز خرید شود.

این مقام مسئول افزود: این میزان گندم تولیدی از ۱۹۳ هزار هکتار زمین‌های آبی و ۳۹ هزار هکتار اراضی دیم برداشت شده است. 

دهقان پور افزود: تاکنون ۶۸۳ هزار تن گندم مازاد بر مصرف و نیاز کشاورزان در فارس، به‌صورت تضمینی توسط مراکز خرید و به قیمت هر کیلوگرم ۱۷۵ هزار ریال خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه برداشت گندم در حوزه جنوبی فارس پایان یافته، اضافه کرد: در حال حاضر برداشت گندم در مرکز استان در حال انجام است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس یادآور شد: انتظار می‌رود گندم خریداری شده از بخش خصوصی و تشکل‌ها در سامانه خرید دولت ثبت شود تا آمار دقیق تری از میزان تولید این محصول در فارس اعلام شود.

 

خبرنگار: شیدا اشتری

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید