Iranian Agriculture News Agency

توزیع گوشت گوساله طرح تنظیم بازار در فارس آغاز شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، از آغاز توزیع گوشت گرم گوساله وارداتی طرح تنظیم بازار در سطح این استان خبر داد.

توزیع گوشت گوساله طرح تنظیم بازار در فارس آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مجتبی دهقان پور بیان کرد: توزیع این نوع گوشت از 29 خردادماه در سطح شهر شیراز آغاز شده است.

به گفته وی؛ قیمت فروش هر کیلوگرم گوشت گرم گوساله وارداتی ۲۹۹ هزار تومان تعیین شده و تمامی شعب فروشگاه‌های رفاه، کورش و هایپر گوشت بهین واقع در خیابان فلسطین به فروش این محصول اختصاص یافته است.

دهقان پور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰۰ تن گوشت گرم گوساله برای توزیع در فروشگاه‌های مذکور به استان فارس اختصاص یافته، خاطرنشان کرد: تعاونی‌های مصرف کارکنان و کارگران می‌توانند با ثبت درخواست در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نسبت به تهیه این نوع گوشت برای کارکنان خود اقدام کنند.

وی افزود: حجم قابل توجهی از واردات گوشت گرم توسط بخش خصوصی و تعدادی از وارد کنندگان از کشور برزیل انجام می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تقویت زنجیره تولید از جمله اهداف واردات گوشت است، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود با افزایش سیر صعودی واردات گوشت، بازار این محصول به ثبات رسیده و شاهد تثبیت و نزول قیمت‌ها باشیم.

وی اضافه کرد: ایجاد توازن بین میزان تولید و بازار مصرف از دیگر اهداف واردات گوشت قرمز است و با توجه به افزایش قیمت آن در ماه‌های گذشته واردات این کالا برای کمک به معیشت مردم در دستور وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، یادآور شد: محدودیتی برای واردات گوشت گرم و منجمد وجود ندارد و بسته به میزان تقاضای مردم توزیع گوشت ادامه خواهد داشت.

 

خبرنگار: شیدا اشتری

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید