Iranian Agriculture News Agency

برگزاری فستیوال ماکیان زینتی، فرصتی برای اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، برگزاری فستیوال ماکیان زینتی ایران را فرصتی برای سرمایه‌گذاری و اشتغال آفرینی به ویژه برای بانوان در بخش مشاغل خانگی دانست.

برگزاری فستیوال ماکیان زینتی، فرصتی برای اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، عبدالمجید رنجبر با بیان اینکه این فستیوال هم‌زمان با هجدهمین نمایشگاه دام و طیور و آبزیان، تجهیزات و صنایع وابسته در فارس برگزار می‌شود، توضیح داد: تولید و پرورش ماکیان زینتی قابلیت ارزی‌آوری و توسعه صادرات و همچنین اشتغال‌آفرینی قابل توجهی دارد که در برنامه‌های حمایتی دولت و جهاد کشاورزی فارس قرار گرفته و برای سرمایه‌گذاران یک فرصت اقتصادی است.

این مقام مسئول به ضرورت تلاش مستمر و مبتنی بر دانش‌ در فرآیند تولید ماکیان زینتی اشاره کرد و گفت: تولیدات باید بر اساس استانداردهای لازم و با برندسازی بتواند در بازارسازی و بازاریابی چه در داخل کشور و چه در سایر کشورهای خارجی به جایگاه مناسبی دست پیدا کند. 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بر ایجاد و توسعه زیرساخت‌های تولید ماکیان زینتی در سایر استان‌ها تاکید کرد و افزود: خدمات فنی و اجرایی این حوزه می‌تواند با تشکیل انجمن و حتی فدراسیون به‌صورت فراگیر در سطح ملی و بین‌المللی توسعه یابد.

 

خبرنگار: شیدا اشتری

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید