Iranian Agriculture News Agency

فارس، میزبان جشنواره‌های گل و گلاب محمدی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ضمن تبریک روز ملی گل و گلاب محمدی در ایران بیان کرد: استان فارس به‌عنوان مقام اول کشور در سطح زیرکشت و تولید گل محمدی،همه ساله شاهد برگزاری جشنواره‌های گل محمدی در شهرستان های مختلف است.

فارس، میزبان جشنواره‌های گل و گلاب محمدی

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مجتبی دهقان‌پور با بیان اینکه این استان دارای هشت هزار و ۵۰۰ هکتار دشت گل محمدی است، افزود: شهرستان داراب به‌عنوان بزرگترین پهنه گل محمدی دیم در دنیا شناخته می‌شود. 

به گفته وی، این شهرستان دارای پنج هزار و ۶۰۰ هکتار دشت گل محمدی است که بالغ‌بر پنج هزار هکتار آن به‌صورت دیم کشت می‌شود.

دهقان پور، شهرستان‌های فیروزآباد، میمند، اقلید، نی‌ریز، بوانات، استهبان، شیراز و خرمبید را از عمده شهرستان‌های دارای دشت گل‌محمدی در استان فارس عنوان کرد و گفت: برگزاری جشنواره‌های گل و گلاب در سطح ملی و استانی، زمینه را برای توسعه این رویداد‌ها مهیا می‌کند و موجب رونق اقتصادی در کشور می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به تشکیل زنجیره ارزش گل محمدی فارس، خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران است و اهمیت آن در هویت دار کردن محصولات تولیدی از لحاظ کیفیت و چگونگی فرایند تولید است.

 

خبرنگار: شیدا اشتری 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید