Iranian Agriculture News Agency

رئیس جهاد کشاورزی فارس:

امضاء ۶۰ تفاهم‌نامه بخش کشاورزی فارس در نمایشگاه اکسپو

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از امضاء بیش از ۶۰ تفاهم‌نامه همکاری و سرمایه‌گذاری با تجار داخلی و خارجی و سازمان جهاد کشاورزی سایر استان‌ها خبر داد.

امضاء ۶۰ تفاهم‌نامه بخش کشاورزی فارس در نمایشگاه اکسپو

به گزارش خبرنگار ایانا در فارس، مجتبی دهقان پور در مراسم اختتامیه ششمین نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی ایران، بیان کرد: این تفاهم‌نامه‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله ۲۰ تفاهم‌نامه همکاری در کشت فراسرزمینی، پرورش و صنعت گوشت قرمز، بسته‌بندی و صادرات میوه و تره بار به امضاء رسید.

به گفته وی؛ مغولستان، ازبکستان، چین، پاکستان، مالزی، عراق، افغانستان، کویت، عمان و روسیه از جمله کشورهای مذاکره کننده در زمینه همکاری با استان فارس بودند.

این مقام مسئول، امضاء 29 تفاهم‌نامه در زمینه توسعه صادرات و سرمایه‌گذاری، تامین، بسته‌بندی و بازار محصولات کشاورزی با تجار داخلی را از دیگر اقدامات انجام شده در غرفه استان فارس عنوان کرد.

دهقان پور، به مذاکرات انجام شده در راستای همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با جهاد کشاورزی سایر استان‌ها اشاره کرد و گفت: دستاورد این گفت‌وگوها امضاء چند تفاهم‌نامه در زمینه توسعه فعالیت‌ها و تبادل دانش فنی در بخش کشاورزی بود.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا ۱۲ تفاهم‌نامه تسهیل، تسریع، هدایت و حمایت از سرمایه‌گذاران و مشارکت هدفمند به‌منظور توسعه زنجیره ارزش گیاهان دارویی، خرما، آپونتیا، گوجه فرنگی، انگور، زیتون، مرکبات و شیلات به امضاء رسید.

این مقام مسئول، اجرای پروژه‌های سرمایه گذاری، بر اساس نیازها و اولویت‌های استان فارس با استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، هرمزگان، بوشهر، آذربایجان شرقی، قزوین و مازندران را از دیگر موضوعات مطرح شده در مذاکرات انجام شده عنوان کرد.

رونمایی از سایت مدیریتی گیاهان دارویی فارس 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، رونمایی از سایت مدیریتی گیاهان دارویی فارس با حضور احمد وحیدی وزیر کشور و محمدهادی ایمانیه استاندار فارس را از مهم‌ترین رویدادهای این نمایشگاه بین‌المللی عنوان کرد.

دهقان پور افزود: در سومین روز از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی ایران در استان تهران، غرفه استان فارس شاهد چند رویداد مهم در حوزه زنجیره ارزش گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه توفیقات به دست آمده حاصل حمایت‌های استاندار محترم فارس و تلاش همکاران جهاد کشاورزی این استان است، افزود: دریافت 26 گواهی زنجیره ارزش محصولات کشاورزی فارس از دیگر اقدامات شاخص این سازمان بود که در بازدید از غرفه استان فارس، از سوی وزیر کشور و استاندار فارس مورد تقدیر قرار گرفت. 

وی یادآور شد: امیدواریم این نمایشگاه‌ها بتواند محملی باشد برای ارائه قابلیت‌هایی که استان پهناور فارس در تولید محصولات کشاورزی مرغوب و باکیفیت دارد و باعث افزایش صادرات و ایجاد ارزش افزوده برای محصولات شود تا بتوانیم با ارتقا بهره‌وری در قالب نمایشگاه‌ها، کمک کنیم سود تولیدکننده از ارزش نهایی محصول افزایش یابد.

 

خبرنگار: شیدا اشتری

خبرنگار: شیدا اشتری

photo_۲۰۲۴-۰۴-۲۹_۲۱-۵۲-۳۳

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید